رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: دشمن تلاش می کند که همه حواس ما را به سمت لفاظی های دیپلماتیک منحرف کند تا ما از خلق حماسه اقتصادی غفلت کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح به نقل از خبرگزاری فارس، سرتیپ بسیجی محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در مراسم تودیع و معارفه مسئول جدید سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به اقتدار و عزت روزافزون جمهوری اسلامی خاطر نشان کرد: هدف بزرگ تحقق تمدن اسلامی نیازمند نظریه پردازی دقیق و قابل تعمیم به کل دنیا است. مردم دنیا خسته از تفکر سرمایه داری غرب و سوسیالیسم مضمحل امروز به دنبال فرمول جدید اداره جامعه خود هستند و این کار عقب مانده ماست که باید این فرمول را به جهان صادر کنیم و نظریه اسلام انقلابی را برای حاکمیت بر همه عالم تبیین کنیم.

سردار نقدی در ادامه سخنان خود گفت: در این مسئولیت آنقدر عقب هستیم که هنوز نظریه های مبتنی بر تفکرات دشمنان و نظریات شکست خورده غرب را در دانشگاه هایمان تدریس می کنیم. حال در پیام امام ما شاهدیم که بسیج دانشجویی مسئول جبران این عقب ماندگی است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه سخنان خود اظهار داشت: امروز دشمن تلاش دارد با حرکات ایضایی که انجام می دهد ما را از پرداختن به اصل مطلب منحرف کند امروز مسئله اصلی کشور مسئله حماسه اقتصادی است. اما همین دشمن تلاش دارد که تمام حواس ما را به سمت لفاظی های دیپلماتیک منحرف کند تا ما از خلق حماسه اقتصادی غفلت کنیم.

سردار نقدی در ادامه سخنان خود پیرامون مشکلات اقتصادی کشور گفت: اکثر کارشناسان اقتصادی کشورمان مشکلات اقتصاد کشور را وابستگی به نفت خام می داند همچنین دولت عریض و طویل و بروکراسی های زیاد مشکل اقتصاد ماست. بی انضباطی اقتصادی، عدم وصول مالیات و گمرکات و همچنین بی انضباطی در خصوصی سازی که موجب ریخته شدن سرمایه ملی به کام عده ای خاص می شود و بی انضباطی های در گردش های مالی مشکلات اقتصاد کشورماست.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه تاکید کرد: حال دانشگاه و دانشجو می تواند با جهاد علمی و با حضور در عرصه این مشکلات کشور را حل کند. این حضور نباید محدود به مسائل سیاسی باشد. و مطالبه گری دانشجویان ما نباید مختص به شعارهای سیاسی باشد.

"دانشجو و دانشگاه ما برای حل مسائل اقتصاد کشور باید علاوه بر مطالبه گری جهاد علمی داشته باشد".

سردار نقدی با بیان این موضوع که امروز مبارزه با فساد اقتصادی نه تنها مطالبه رهبری بلکه مطالبه ملت ما است، گفت: امروز دانشگاه و بسیج دانشجویی به عنوان خط شکن و پیشتاز در پیگیری مطالب ولایت نباید یک لحظه آرام بنشیند.

وی با اشاره به عرصه های موجود برای تحقق تمدن بزرگ اسلامی گفت: بر همین اساس مسئله سبک زندگی مسئله بسیار جدی خواهد بود. بسیج دانشجویی باید در عینیت یافتن فرهنگ اسلامی در جامعه و پیاده سازی آن تلاش کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با تاکید بر این موضوع که دشمن وحدت ملت ما را نشانه گرفته اظهار داشت: ما امروز بیش از گذشته نیازمند وحدت هستیم. همه تشکل ها از هر گونه حرکت وحدت شکن باید پرهیز کنند همه مردم باید پشت سر نماد وحدت یعنی مقام معظم رهبری حرکت کنیم و برنامه کشور را بر اساس اجماع ملی اجرا کنیم.

سردار نقدی در ادامه با تقدیر از زحمات حسین قدیانی مسئول سابق سازمان بسیج دانشجویی اظهار داشت: ما در دوره مسئولیت آقای قدیانی شاهد انسجام و یکپارچگی زیادی در بسیج دانشجویی بودیم و از توسعه کمی و کیفی کار از وی تشکر می کنیم.

وی در ادامه با اشاره به سابقه درخشان محمد ودوود حیدری مسئول جدید سازمان بسیج دانشجویی گفت: آقای حیدری با سابقه درخشان که در فعالیت های فرهنگی و سیاسی دارند و محبوبیتی که بین دانشجویان بسیجی دارند مسئولیت سازمان بسیج را بر عهده گرفتند.

سردار نقدی در ادامه خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنیم که این تشکل عظیم که مخلص ترین دانشجویان را در برمی گیرد هر روز توانمندتر از قبل اهداف انقلاب را دنبال کند.

جانشین فرمانده کل سپاه در امر بسیج با اشاره به دو انتظار از تشکل بسیج دانشجویی گفت: این انتظار اول در عرصه خودسازی است که بتوانیم حلقه های تربیتی و برنامه های صالحین را به اوج برسانیم تا بسیج دانشجویی در ارتقاء بصیرت خود حرکت کند.

وی افزود: مسئله دیگر، نقش آفرینی در عرصه کشور است که بیشتر به جهاد علمی برمی گردد. علوم انسانی که در دانشگاه های ما تدریس می شود برازنده ملت نیست البته ما همچنین در عرصه علوم تجربی و فنی مشکل تبدیل علم به ثروت و عدم ارتباط سازمان یافته دانشگاه با صنعت را داریم.

سردار نقدی در ادامه سخنان خود تاکید کرد: بر همین اساس بسیج دانشجویی باید در اسلامی کردن علوم انسانی و تکمیل چرخه تولید علم به ثروت در خط مقدم جهاد علمی قرار گیرد.

انتهای پیام/

منبع : سپاه فتح استان ک-و-ب