نوای جانسوز لالایی حضرت علی اصغر (ع) طفل شش ماهه کربلا امروز و در نخستین جمعه از ماه محرم در حسینیه عاشقان ثارالله یاسوج و دیگر شهرهای مختلف کهگیلویه و بویراحمد همزمان با سراسر کشور طنین انداز شد.

۲۴؛ یاسوج امروز و در چهارمین روز از ماه محرم شاهد حضور مادران داغدار و طفلان معصومی بود که با سربندهای منقش به نام زیبای یا زهرا (س) یا (ع) و ملبس به لباس های سبز به یاد کوچکترین شهید کربلا ناله می کردند.
همچنین کودکان و طفلان شیرخوار خود را بر روی دستان پرمهر خود گرفتند و به یاد علی اصغر، حسین (ع) و حضرت رباب (س) ناله کردند و زیباترین جلوه معرفت و عشق را به یادگار گذاشتند.
امروز حسینیه ثارالله یاسوج صحنه عشق نوازی مادرانی بود که در هر گوشه ای از این میدان عشق و شور و معرفت با چشمان گریان و اشک بار، دستان لرزان و بی رمق و فریاد یا حسین (ع) و نغمه لالایی اش سر می دادند تا طفل شیرخوار خود را زائر ضریح گهواره علی اصغر(ع)کند بلکه شفای دو عالم فرزند خود را در این روز عزیز تضمین کند.
در این میدان عشق هر کس به طریقی دل در گرو معبود و مولای خود می داد، مادری که گونه های پر از اشکش را بر سیمای خاموش و گریان فرزند کوچکش می گذاشت و آن یکی مادر گیسوپریشانی که فرزند معلول شیرخوارش را برای شفا در حرم امن مکتب حسین (ع) آورده بود و آرزوی شفایش می کرد.
امروز خیل جمعیت مشتاق و ارادتمند به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در حسینیه ثارلله یاسوج جوابگوی انبوه عاشقان و دلدادگان نبود و بسیاری از مادران در حالی که طفلان شیرخوار خود را در آغوش داشتند به دلیل ازدحام جمعیت و در بیرون از حسینیه نغمه لالایی برای لب خشکیده کوچکترین شهید کربلا حضرت (علی اصغر) سردادند.
در این آیین باشکوه نیز مداحان سیه پوش خیمه گاه حسین (ع) در وصف کودک شش ماهه دشت کربلا برای شرکت کنندگان و مادران داغدار مکتب حسین مرثیه سرایی کردند.

در این آیین معنوی آیت الله نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد مطالبی در خصوص واقعه عاشورا و طفل شش ماهه سید الشهدا و فرزندپروری با لقمه حلال بیان کردند.

عکس: