استاندار کهگیلویه و بویراحمد نسبت به هرگونه تخلف در سیستم توزیع آرد روستایی و عشایری این استان هشدار داد و گفت: اجازه نمی‌دهیم آرد با قیمت گران به دست روستایی و عشایری برسد و به آنها اجحاف شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سید موسی خادمی عصر امروز در نشست ستاد تنظیم بازار استان کهگیلویه و بویراحمد که با حضور مدیران همه دستگاه‌های عضو برگزار شد با بیان اینکه باید در خصوص ایجاد سردخانه‌های جدید در استان نیازسنجی شود، اظهار داشت: غیر قابل کتمان است که استان ما به ظرفیت‌های جدید در این بخش نیاز دارد و این نیاز ممکن است متعلق به آینده باشد.

وی ادامه داد: در این خصوص جلسه و نشست جداگانه‌ای برگزار خواهیم کرد چرا که در چرخه تولید و مصرف استان سردخانه به عنوان یک نیاز و اولویت قرار دارد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اگر کسی سردخانه را تنها برای نگهداری بخواهد هیچ‌گونه توجیه منطقی و اقتصادی ندارد و اگر به فرض یک تاجر بخواهد با آن کار اقتصادی انجام دهد موفق خواهد بود بنابراین باید برای ایجاد سردخانه‌های جدید پای سرمایه‌گذار را جلو بکشیم.

خادمی با ابراز نارضایتی از این که میوه شب عید استان به خصوص سیب که از تولیدات اصلی استان است از بیرون و سایر مناطق تأمین می‌شود، تأکید کرد: مسئولان برنامه‌ریزی کنند تا از سال آینده بتوانیم از همین تولید سالانه ۵۰ هزار تن استان، حداقل ۵۰۰ تن آن را برای شب عید مردم ذخیره‌سازی کنیم.

وی در هنگام بررسی وضعیت میزان تولید گوشت قرمز در استان کهگیلویه و بویراحمد از مسئولان مربوطه خواست تا آماری درست و واحد ارائه دهند و در ادامه افزود: اگر شما می‌گویید تولید استان بیش از ظرفیت مصرف بوده پس چرا در همین جلسه می‌گویید پرواربندی‌های استان کاملاً تعطیل شده و آیا می‌شود با تعطیلی واحدهای دام گوشتی در یک استان آماری متفاوت در تولید داشت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، چنین آماری را تعجب‌برانگیز و قابل ملاحظه و تأمل دانست و از مسئولان جهاد کشاورزی خواست در این خصوص و برای بررسی وضعیت تولیدات دامی و کشاورزی نشستی ویژه برگزار کند.

خادمی در این نشست و در بخش مربوط به نحوه توزیع آرد روستایی و عشایری به گونه‌ای متفاوت از همه مباحث مطرح شده اعلام موضع کرد و گفت: در جلسه گذشته هم تأکید داشتم که باید شبکه توزیع آرد روستایی و عشایری سالم داشته باشیم.

وی اضافه کرد: من در این جلسه کاری با نحوه و چگونگی توزیع آرد شهری ندارم چرا که این آرد متولی دارد و تعزیرات هم رسیدگی می‌کند اما باید تکلیف روستایی و عشایری در آخرین نقطه استان که آرد را با قیمت گران می‌خرد در همین جا مشخص شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه می‌خواهیم شبکه مطمئن توزیع آرد در استان داشته باشیم خطاب به مسئولان تعاون روستایی و شرکت غله استان تأکید کرد که از این پس قیمت آرد را در روستاها به صورت مستمر پیگیری می‌کنیم و با متخلفین در هر کسوت و جایگاهی خواه مدیر و یا هر شخص دیگر برخورد جدی خواهیم کرد.

انتهای پیام/۲۵۷۱/ذ۳۰

منبع : خبرگزاری فارس