ستاد علوم سیاسی دانشگاه علامه گفت: طی ۳۴ سال ندیدم هاشمی روحیه انقلابی داشته باشد و آمدن او برای مشی انقلابی‌گری در کشور سم است.

سایت مردم استان (ک و ب) :  روز گذشته در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد یاسوج در پاسخ به اظهار نظر یکی از دانشجویان در مورد گفتمان های سوم خرداد و دوم تیر گفت: چیزی به نام گفتمان ۳ تیر یا ۲ خرداد وجود ندارد، بلکه یک گفتمان به نام گفتمان انقلاب اسلامی داریم که بعضی از این ریل دور می شوند و برخی به آن نزدیک تر می شوند.

وی تفکر اصولگرایی را همتراز انقلاب اسلامی دانست و افزود: خاصیت تفکر اصولگرایی این است که توقف پیدا نمی کند و از محاسن اصولگراها این است که نگاه باندی و حزبی ندارند و هر گاه احمدی نژاد اشتباهی بکند جلوش می ایستند و چند وزیرش را زیر تیغ استیضاح بردند و این چیزی است که نمونه آن در هشت سال دولت قبلی مشاهده نشد.

تحلیلگر مسائل سیاسی بیان کرد: به انقلاب خدمات زیادی کرد و کتاب هایی در مورد فلسطین نوشت؛ اما جایی می گوید که ما با اسرائیل سر جنگ نداریم و امام (ره) می فرماید: اسرائیل باید از بین برود؛ اگر اصولگرا باشی اینجا رد نمی شوی و از اصولت نمی گذری و ایستادگی می کنی.

گنجی به تعریف اصولگرایی پرداخت و گفت: هر کسی به ۶ اصل باور به ولایت فقیه، باور به اندیشه امام به عنوان پایه انقلاب اسلامی، باور به قانون اساسی، باور به جمهوریت و باور به سیاست های کلی نظام که در حیطه رهبری است و ولایت پذیری معتقد باشد اصولگرا است.

 

هاشمی دنبال رفاه و زندگی است و کسی که اهل رفاه است می شود

 

وی به آمدن در اشاره کرد و گفت: آمدن هاشمی برای مشی انقلابی گری در کشور ما سم است و  طی ۳۴ سال ندیدم که هاشمی داشته باشد؛ چون او یک اصلاح طلب است و علاقه مند به اصلاحات است تا رفتار های انقلابی.

استاد علوم سیاسی دانشگاه علامه افزود: وقتی به هاشمی رفسنجانی در مورد این روحیه اش حرف زدم گفت: مردم می خواهند زندگیشان را بکنند، چند نفر مثل شما فکر می کند؟

گنجی ادامه داد: هاشمی دنبال رفاه و زندگی است و کسی که اهل رفاه است محافظه کار می شود و نمی تواند مبارزه کند؛ ما از امام (ره) که استاد هاشمی است، یاد گرفتیم؛ آنان که بر این باورند که رفاه و مبارزه با هم سازگارند آب در هاون می کوبند.

 

وی به عدم استقبال مردم از هاشمی در انتخابات اشاره کرد و گفت: باور کردنی نیست که هاشمی رای بیاورد، در سال ۷۲ با ۱۰٫۵میلیون و در سال ۸۴ نیز تقریبا با همین میزان رای مردم مواجه شد و فکر کنم که بالاتر از ۱۰ میلیون رای بیشتر نداشته باشد.

استاد علوم سیاسی دانشگاه علامه در پاسخ به سوال دانشجویی که از سلامت و پاکی انتخابات پرسید، افزود: اگر انتخابات سالم و پاک نبود ۴۰ نفر از نخبگان سیاسی کشور ثبت نام نمی کردند.

 

اصلاح طلبان برای بحران در انتخابات نیامدند

 

گنجی در پاسخ به سوال دانشجویی در مورد فتنه ۹۲ گفت: از جریان اصولگرایان، دولت، اصلاح طلبان و غرب که می خواهند در صحنه انتخابات ۹۲  اثر گذار باشند، اصلاح طلب ها را افرادی نمی بینیم که برای بحران آمده باشند، بلکه آمدند در نظام سر پل بگیرند و اگر نتوانند سر پل را بگیرند از افکار عمومی نسل آینده حذف می شوند.

وی افزود: اصولگرایان هم به دنبال فتنه نیستند و غرب تحلیل درستی از انتخابات کشور ندارد؛ اما اگر مشکلی داشته باشیم احتمالا از ناحیه دولت و به خاطر رد و تایید صلاحیت مشایی است.

این کارشناس مسائل سیاسی  با اشاره به جریان احمدی نژاد و مشایی، این جریان را جریانی فکری و اعتقادی دانست و گفت: این این تفکر یک انحرافی از اندیشه شیعی است که ربطی به قدرت ندارد و شامل پنج ویژگی باستان گرایی و ایران گرایی، انسان گرایی شرقی، پلورالیسم حقانیت ، مهدویت فرا انتظار یا مهدویت در میعاد و پیشگویی های مستمر است.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو  snn.ir