یاسوج۲۴: رئیس کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه امسال تولید ۶۵ هزار تن چغندر در استان مصوب شده است، گفت: آمادگی تولید این میزان چغندرقند وجود دارد، اما به علت راکد بودن ، با مشکل بازار فروش مواجه هستیم.

ظهر امروز در نشست کارگروه اقتصاد مقاومتی استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: وزارت جهاد کشاورزی بر‌اساس سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، ۱۰ پروژه کلی را پیش‌بینی کرده که خوداتکایی در محصولات استراتژیک و اساسی از جمله این پروژه‌ها است.

وی افزود: تولید محصولات استراتژیک از جمله گندم، چغندرقند، دانه‌های روغنی، حبوبات، جو و ذرت دانه‌ای جزء برنامه‌هایی است که در زیرگروه پروژه محصولات اساسی گنجانده شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: استان ما در تولید طیور و تخم‌مرغ و چغندرقند با مشکل مواجه بوده اما در تولید سایر محصولات از برنامه هدفگذاری شده جلو هستیم.

بیان کرد: اگرچه در سال‌های اخیر در زمینه تولید دانه‌های روغنی کلزا و کنجد رشد زیادی داشتیم اما هنوز هم با مقدار مطلوب فاصله زیادی داریم.

وی با بیان اینکه امسال تولید ۶۵ هزار تن چغندرقند برای استان هدفگذاری شده است، گفت: این آمادگی وجود دارد که ۱۰۰ درصد این میزان عملیاتی و تولید شود اما مشکلی که در این زمینه داریم راکد بودن یاسوج و نبود بازار فروش این محصول است.