معاون برنامه ریزی استاندار گفت: اعتباری افزون بر ۱۰۰ میلیارد تومان از ابتدای امسال تاکنون برای پروژه های عمرانی افتتاحی این استان هزینه شده است.

روز چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه فرمانداران سابق و جدید شهرستان گچساران افزود: ۶۰۰میلیارد ریال از این میزان اعتبار برای ۱۷۶طرح بهره برداری شده در دهه فجر هزینه شده است.

وی به موقعیت اقتصادی وجغرافیایی گچساران اشاره کرد وگفت: ۲۰ درصد نفت خام کشور در شهرستان گچساران تولید می شود.

نوروزی بیان کرد: حجم ذخایر آب کهگیلویه و بویراحمد حدود ۱۱ میلیارد مترمکعب است که این میزان ۵/۸ درصد آب کشور را شامل می شود.

نوروزی اظهار کرد: بزرگترین معادن فسفات رسوبی کشور در شهرستان های گچساران و چرام قرار دارد.

وی عنوان کرد: دو هزار گونه گیاهی شناخته شده در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که ۵/۲۶ درصد گونه های گیاهی کشور است.

نوروزی ابراز داشت: از مجموع دو هزار گونه گیاهی موجود در کهگیلویه و بویراحمد ۴۷۵ مورد دارویی است.

معاون برنامه ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: پس از سال ۹۰ درآمد مردم استان سالانه حدود ۱۳۴ میلیارد ریال شده که رتبه نخست را در کشور دارد.

نوروزی گفت: بخش عمده ای از درآمد کهگیلویه و بویراحمد مربوط به نفت و گاز است و بدون احتساب درآمد نفت استان ۵۰۶ دهم درصد درآمد کشور را شامل می شود.

وی بیان کرد: حرکت کهگیلویه و بویراحمد به سوی توسعه یافتگی در یک مقطع زمانی خاص مستلزم همت جدی است.

نوروزی اظهار کرد: اعتبارات سال ۹۲ شهرستان گچساران ۵۲۰ میلیارد ریال بوده که ۲۶ درصد اعتبارات کهگیلویه و بویراحمد است.

وی عنوان کرد: ۳۰۳ طرح در بخش های مختلف در گچساران در حال اجرا است که با تکمیل و افتتاح آنها اشتغال پایدار در این شهرستان ایجاد خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین، گفت: دولت تدبیر و امید تمام تلاش خود را برای محرومیت زدایی در کشور به کار گرفته و درصدد استفاده بهینه از ظرفیت های انسانی برای خدمات رسانی مطلوب به مردم است.

فتاح محمدی افزود: گچساران دارای قابلیت های چشمگیر در تمام زمینه ها است و از مسوولان اجرایی این شهرستان انتظار می رود امکانات را به طور عادلانه بین مردم توزیع کنند.

فرماندار جدید گچساران نیز در این آیین، ارایه خدمات مناسب، اتحاد بین قشرها و گروه های مختلف و پذیرش ایده های کارآمد برای کمک به توسعه و پیشرفت شهرستان را از مهمترین برنامه های خود اعلام کرد.

عبدالرحیم رحیمی افزود: برای اتمام پروژه های نیمه تمام گچساران باید تمام مسوولان اجرایی این شهرستان وارد میدان عمل شده و از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

در این آیین عبدالرحیم رحیمی به عنوان فرماندار جدید گچساران معرفی خدمات محمد شفیعی فرماندار سابق این شهرستان تجلیل شد.

منبع :