رئیس آموزش و پرورش کهگیلویه گفت: نهضت سوادآموزی کهگیلویه برای ریشه‌کن کردن بی‌سوادی گام‌های مؤثری برداشته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، عصر امروز جلسه توجیهی آموزشی روسای ادارات آموزش و پرورش مناطق و مدیران مجتمع‌های آموزشی با حضور معاون آموزشی دفتر مرکزی نهضت سوادآموزی وزرات آموزش و پرورش کشور در محل کانون شهید باهنر دهدشت برگزار شد.

در این نشست؛ فریدون فاطمی‌زاده به بیان گزارشی از فعالیت‌های نهضت سوادآموزی در شهرستان کهگیلویه پرداخت و خواستار همکاری آحاد جامعه با آموزش و پرورش به منظور ریشه کردن کردن بی‌سوادی در منطقه شد.

رئیس آموزش و پرورش کهگیلویه، اظهار داشت: انتظار می‌رود با همکاری و تلاش و سعی کامل دست در دست هم بدهیم تا بتوانیم گامی مؤثر در ریشه‌کنی بی‌سوادی برداشته باشیم و به فرمایش رهبر کبیر انقلاب و مقام معظم رهبری جامه عمل بپوشانیم.

این مسئول ادامه داد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) با درک عمیق از مشکلاتی ‌که در اثر بی‌سوادی مردم در جامعه ایجاد شده بود، در هفت دی سال ۱۳۵۸ فرمان تشکیل نهضت سواد آموزی را صادر کردند که از جمله کارهای حکیمانه ایشان بود که تحولی بزرگ در کشور ما پدید آورد.

فاطمی‌زاده خاطرنشان کرد: حرکت سوادآموزی و مبارزه با بی‌سوادی با توجه به فضای انقلابی جامعه، با همکاری تمامی نهادهای مردمی از قبیل مساجد، کمیته‌های انقلاب، بسیج مستضعفین، کانون‌های فرهنگی، به صورت گسترده، اقدام به تشکیل کلاس‌های سوادآموزی در تمامی فضاهایی که امکان تشکیل کلاس در آن‌ها وجود داشت، کردند.

وی اضافه کرد: فعالیت‌ نهضت سوادآموزی پس از پیروزی انقلاب اسلامی بسیار خوب و مؤثر بود و برای ریشه‌کن کردن بی‌سوادی در شهرستان گام‌های خوبی برداشته شده است.

انتهای پیام/۸۲۰۰۲/ذ۲۰

منبع : خبرگزاری فارس