یاسوج – ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کهگیلویه وبویراحمد گفت: نهادینه کردن فرهنگ کار، تولید و اشتغال در بین مددجویان و خانواده های زیرپوشش مهمترین رویکرد این نهاد حمایتی است .

سید غلامرضا متقی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: توانمند سازی خانوارها از طریق ایجاد طرح های اشتغال زایی و خودکفایی یکی از مهمترین سیاست ها و راهبردهای کمیته امداد امام (ره)است.

وی اظهار کرد: مهمترین هدف از اجرا و عملیاتی کردن این مهم حفظ کرامت و عزت مددجویان و استقلال اقتصادی خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد امام (ره) است.

متقی ابراز داشت: برخی خانوده ها کمک ها و اعطای مستمری کمیته امداد را به مثابه تامین تمام مایحتاج ضروری خود قلمداد می کنند.

وی عنوان کرد: این در حالی است که میزان پرداخت مستمری از سوی کمیته امداد به مددجویان و خانوارهای زیرپوشش خود با توجه به حجم نیازهای زندگی آنها به هیچ وجه کافی نیست.

متقی با تاکید براینکه بستر و شرایط لازم برای امر اشتغالزایی و سرمایه گذاری مددجویان در بخش های مختلف فراهم است، افزود: کمیته امداد امام (ره) نیز در این راستا ضمن شناسایی و ارایه آموزش های لازم به کارآفرینان و مددجویان بر طرح های اشتغالزایی آنها نیز نظارت دقیق و مستمر خواهد داشت.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) کهگیلویه وبویراحمد توجه به موضوع ارتقای فرهنگ مددجویان را یادآور شد و افزود: هر طرح اشتغالزایی از سوی این نهاد حمایتی نیز دارای پیوست فرهنگی خواهد بود.

وی ساماندهی و توجه به جلب مشارکت های مردمی در کمیته امداد (ره) و هدفمند کردن بسته های حمایتی را نیز از دیگر اهداف و برنامه های کاری این نهاد حمایتی در استان عنوان کرد.

۶۷۱/۷۵۳۰

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا