نماینده سازمان تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با تقدیر از رئیس و عوامل حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد برای راه‌اندازی این نمایشگاه در استان و حمایت از هنرمندان برای تبیین قیام عاشورا و ماه محرم به زبان هنر گفت: افتتاح این نمایشگاه در ترویج فرهنگ عاشورا می‌تواند نقش بسزایی داشته باشد.

یاسوج ۲۴: صبح امروز نماینده سازمان تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در بازدید از نمایشگاه مجموعه آثار چاپ سیلک با موضوع آیین‌ها و باورهای عاشورایی که در نگارخانه باران حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی شده است گفت: افتتاح این نمایشگاه در ترویج فرهنگ عاشورا می‌تواند نقش بسزایی داشته باشد و باید در فاصله‌ای قبل از فرارسیدن ماه محرم راه‌اندازی می‌شد و به صورت گسترده‌تر در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد نیز چنین نمایشگاه‌هایی در معرض دید عموم قرار گیرد.

آثار ارائه شده هنری با موضوع عاشورا باید در مجتمع‌ها و مکان‌های عمومی نصب شوند تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشند.

وی از رئیس و عوامل حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد به خاطر تلاش برای راه‌اندازی این نمایشگاه در استان و حمایت از هنرمندان برای تبیین قیام عاشورا و ماه محرم به زبان هنر تقدیر کرد.

حجت‌الاسلام معتمدفر عنوان کرد: برگزاری نمایشگاه با موضوع واقعه عاشورا اتفاق بسیار مهمی است و مسؤولان امر و دستگاه‌های فرهنگی باید پیگیر باشند تا جوانان علاقه‌مند به حوزه عکس و هنر بتوانند ظرفیت‌های هنری خود را به معرض نمایش قرار دهند.

رئیس سازمان تبلیغات شهرستان باشت در خصوص آثار ارائه شده در این نمایشگاه نیز گفت: فضا و آثار نمایشگاه‌ها باید از رنگی بودن و شهری بودن بیرون بیاید و به سمت فضای ساده روستاها و دهات سوق داده شوند.

وی بیان کرد: برگزاری نمایشگاه محصولات فرهنگی و هنری باید در فضایی باز و با طرح ها و آثار خلاقانه ای راه‌اندازی شود تا علاقه‌مندان بتوانند به راحتی بازدید داشته باشند.

معتمدفر ابراز داشت: تابلوی هنری که در معرض نمایش گذاشته می شوند باید اطلاعات مختصری درباره اثر را به مخاطب ارائه دهند و هنرمندانی که در این زمینه فعال هستند بتوانند آثار خود با موضوع عاشورا و محرم را نیز در سایر استان‌های کشور معرفی کنند.

انتهای پیام/