امام جمعه گچساران در همایش امر به معروف و نهی از منکر گفت: نماز بدون امر به معروف و نهی از منکر ارزشی ندارد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه از گچساران، حجت الاسلام حجازی امام جمعه گچساران گفت: امام حسین(ع) به خاطر امر به معروف و نهی از منکر به شهادت رسید به همین خاطر هفته اول محرم به این نام ( امر به معروف و نهی از منکر) است و اگر امر به معروف و نهی از منکر نباشد نماز هم نیست.

وی افزود: ارزشمند ترین اعمال امر به معروف و نهی از منکر است زیرا زمینه بندگی خدا را فراهم می کند و قدرت مومنین بوسیله امر به معروف  ونهی از منکر قوی می شود.

حجازی همگان را به امر به معروف و نهی از منکر توصیه نمود و گفت: امر به معروف و نهی از منکر نباید با توهین و برخورد فیزیکی انجام می شود بلکه فقط به زبان تذکر باشد.

در ادامه شفیعی فرماندار گچساران در سخنانی ضن تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان این همایش گفت: در اهمیت امر به معروف و نهی از منکر همین بس که خداوند خالق همه هستی خود امر به معروف و نهی از منکر می کند.

فرماندار گچساران در ادامه افزود: خدواند در قرآن کریم توصیه های زیادی به بندگان کرده اند و در طول تاریخ همه پیامبران امر به معروف و نهی از منکر می کردند و در این راه سختی های زیادی را نیز متحمل شدند.

وی در ادامه به ضرورت امر به معروف و نهی از منکر در ادارات تأکید نمود و گفت: اقداماتی در این خصوص  انجام گرفته و در دهه اول محرم نیز با کمک هیئت های مذهبی اقدامات بیشتری در این موضوع پیش بینی شده که اجراء خواهد شد.

 

انتهای متن/

منبع : سپاه فتح استان ک-و-ب