مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به نقش موثر رسانه در هویت‌بخشی به سطوح مختلف جامعه گفت: رسانه‌ها می‌توانند گره‌گشای مشکلات متعدد باشند.

محمود باقری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در با اشاره به نقش مهم و تاثیرگذار رسانه در آگاهی‌بخشی به سطوح مختلف جامعه اظهار داشت: رسانه‌ها باید به دنبال کیفیت بخشی در محتوا و برنامه‌های خود باشند.

وی اذعان کرد: رسانه‌های به رغم نوپا بودن از عملکرد قابل قبولی برخوردارند و جا دارد که مدیران مسئول و خبرنگاران رسانه‌های به دنبال نوآوری و افزایش کیفی کار خود باشند.

باقری با بیان اینکه رسانه‌ها باید در همه حال از رصد کردن و انعکاس مشکلات واهمه نداشته باشند، بیان داشت: بسیاری از مسائل و معضلات تا در رسانه‌ها منعکس نشود، مرتفع نمی‌شود و این خود اهمیت و نقش موثر رسانه‌ها در پیشبرد امور را می‌رساند.

این مقام مسئول ابراز داشت: مسائل و مشکلات متعددی در سطوح مختلف جامعه وجود دارد که رسانه‌ها باید آنها را با نگاه تیزبین خود گزارش و در راستای رفع آنها پیشنهاد و طرح ارائه دهند.

وی با اشاره به تاثیر گذاری رسانه‌ها در هویت‌بخشی به جامعه و به‌خصوص نسل جوان اذعان داشت: رسانه‌ها باید بیش از هر چیز سعی کنند که اعتماد نسل جوان و نوجوان را به خود جلب کنند.

باقری با بیان اینکه خیلی از مشکلات و معضلات موجود در جامعه ناشی از کمرنگ شدن هویت تاریخی و دینی در سطح جامعه است، تصریح کرد: رسانه‌های ما چه در حوزه نوشتاری و چه در حوزه سمعی و بصری باید بکوشند که هویت تاریخی و مذهبی جوانان و نوجوانان ما تقویت شود.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری در ادامه بیان داشت: از آنجائیکه به تازگی مسئولیت گردشگری بر عهده من نهاده شده در اولین فرصت نشست خبری با اصحاب رسانه استان خواهم داشت و علاوه بر ارائه برنامه‌های خود از نظرات و توان فکری اهالی رسانه برای پیشبرد  برنامه‌های میراث فرهنگی و گردشگری استان بهره خواهیم برد.

انتهای پیام/۸۲۰۰۸/ق۳۰

منبع : فارس نیوز