استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: آن که بیش از همه می‌تواند معضلات قومی و قبیله‌ای را در استان برطرف کرده و کمرنگ کنند حوزه‌های علمیه و ائمه جمعه و جماعات هستند.

سید عصر امروز در جمع نماینده ولی‌فقیه و ائمه جمعه و مدیران حوزه‌های علمیه استان اظهار کرد: برگزاری نشست‌هایی با حضور روحانیون و ائمه جمعه و مدیران حوزه‌های علمیه بسیار مؤثر است و باید ادامه داشته باشد.

مسئول ارشد اجرایی در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: روحانیت باید در حد توان برای رفع مشکلات فرهنگی استان تلاش کند.

وی تریبون نماز جمعه را مؤثر برای رفع معضلات فرهنگی دانست و افزود: روحانیت همچنین باید محل رجوع قشرهای مختلف جامعه باشند به خصوص قشر جوان که با بصیرت‌افزایی و روشنگری روحانیت می‌توانند آینده‌ای روشن برای خود و جامعه ترسیم کنند.

خادمی با ذکر این نکته که نباید مردم فکر کنند روحانیت به قشری خاص تعلق دارد، تصریح کرد: روحانیت از آن همه است و اگر چنین تفکری به خوبی در جامعه نهادینه شود مردم برای پی‌گیری و رفع مشکلات خود بیش از دیگران به روحانیت مراجعه می‌کنند.

این مسئول یکی از معضلات اصلی استان را موضوعات سیاسی و طایفه‌ای و قومی دانست و افزود: روحانیت در کمرنگ کردن این موضوعات رسالتی بزرگ بر عهده دارند که باید چنین تفکراتی را که بر سر راه توسعه استان سد ایجاد کرده از سر راه بردارند.

کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از اظهارات خود در جمع ائمه جمعه و مدیران حوزه‌های علمیه به وضعیت نامطلوب اقتصادی اشاره کرد و گفت: روحانیت می‌تواند با ارشادات خود درصد توقعات مردمی را پایین بیاورد.

خادمی فرهنگ‌سازی را یکی دیگر از وظایف این قشر دانست و یادآور شد: روحانیت قشری فرهیخته و مورد اعتماد مردم هستند که باید در موضوعاتی همچون وقف و ساختن مسجد و مدرسه و حسینیه‌ها و بیمارستان‌ها خیرین را وارد عرصه کنند.