نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: نقش‌آفرینی برجسته نیروی انتظامی در استقرار امنیت بی‌بدیل و ستودنی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، آیت‌الله سید شرف‌الدین ملک‌حسینی ظهر امروز در دیدار با جمعی از کارکنان نیروی انتظامی با تبریک این هفته به سبزپوشان و سفیران نظم و امنیت گفت: نیروی انتظامی نقش موثر و بسزایی در تامین امنیت و آسایش جامعه دارد.

وی با تاکید بر این‌که نظام جمهوری اسلامی می‌خواهد نظامی مستقل و بر پایه اراده مردم باشد و می‌خواهد نظام سیاسی و اقتصادی را فراهم کند، گفت: هیچ امری در جامعه محقق نمی‌شود مگر در سایه امنیت و آسایش.

نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری در ادامه با بیان این‌که عوامل موثری در تامین امنیت دخالت دارند، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی از عوامل موثر در تامین امنیت جامعه بوده که باید گفت تنها نیروی انتظامی در امنیت جامعه نقش نداشته بلکه دیگر دستگاه‌ها و نهادها در تامین امنیت نقش دارند.

وی با برجسته خواندن نقش نیروی انتظامی در تامین و استقرار امنیت در جامعه عنوان کرد: شعار هفته نیروی انتظامی از مولفه‌های مهم در پیشبرد اهداف برنامه‌های این واحد انتظامی بوده که باید به نحو احسن اجرا شوند.

آیت‌الله ملک‌حسینی مردم‌داری با نگاه مثبت و دلسوزی را از اصول اساسی در هرکاری عنوان کرد و نقش آن در برنامه‌های نیروی انتظامی را مهم خواند و گفت: مردم‌داری مفهوم وسیعی دارد؛ مردم‌داری می‌تواند در قالب نگاه مهربان، لبخند و در آغوش قرار دادن باشد و هم می‌تواند عصبانیت، سیلی‌زدن و خشونت نیز باشد.

آیت‌الله ملک‌حسینی دیگر شعارهای نیروی انتظامی را قانون‌مداری و روزآمدی عنوان کرد و گفت: امیدواریم نیروی انتظامی نقش جدی خود در تامین امنیت، مبارزه با فساد و بزهکاری و … را به نحو احسن انجام دهد و به آنچه دستورالعمل‌ها لحاظ کرده عمل کنند.

نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در بخشی دیگر از سخنان خود به وضعیت نامناسب و پر از گناه برخی تالارها و سالن‌های عروسی اشاره کرد و گفت: باید نظارت جدی‌تری بر تالارها صورت گیرد و آن را به زمان خاصی موکول نکنیم و همه افراد جامعه را فرزندان و خانواده خود بدانیم و مانع از گناه آن‌ها شویم.

آیت‌الله ملک‌حسینی ادامه داد: هر دستگاه باید بر حسب وظیفه و در حیطه کاری خود وارد شود تا کمتر شاهد فساد باشیم.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری امنیت ملی در جامعه را تابع عوامل مهمی خواند و گفت: امنیت شهرها، راه‌ها، بازار و خانواده‌ها جزء مهمترین مولفه‌های امنیت ملی بوده که از وظایف مهم نیروی انتظامی است.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/م۴۰

منبع : خبرگزاری فارس