مسئول روابط عمومی اداره‌کل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد از صدور حکم متخلف زمین‌خواری در منطقه کوشک ابول خبر داد و گفت: منتظر ابلاغ این حکم از سوی مراجع قضایی هستیم.

سعید نظری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج در خصوص گزارشی مبنی بر ردپای زمین‌خواران در اراضی ملی کهگیلویه در سایه کم‌توجهی مسئولان، اظهار کرد: منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد چشم همیشه بیدار حفاظت از عرصه‌های جنگلی و مرتعی استان بوده و برای حفظ و حراست از آن‌ها هیچ‌گاه چشم بر هم نمی‌گذارد.

وی رسانه را حامی منابع طبیعی برای جلوگیری از هرگونه دخل و تصرف در این عرصه‌ها دانست و گفت: اگر دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگ‌ساز به خصوص رسانه‌ها و صدا و سیما همکاری بیشتری با ما داشته باشند به یقین وظایف خود را بهتر و راحت‌تر انجام خواهیم داد.

نظری در ادامه با بیان اینکه اداره‌کل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد پی‌گیر پرونده اراضی کوشک ابول بوده است، تصریح کرد: یک بخش از این پرونده ساخت و ساز و تصرف عدوانی بوده که با توجه به پی‌گیری مستمر اداره منابع طبیعی شهرستان کهگیلویه و نظارت اداره‌کل منابع طبیعی استان و کمک‌های فرمانداری کهگیلویه، پرونده در شعبه دوم دادگاه عمومی حقوقی یاسوج پی‌گیری شده است.

مسئول روابط عمومی اداره‌کل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: پس از کارشناسی‌های یک نفره و دو نفره رأی متخلف در دادگاه صادر شده که ما نیز منتظر ابلاغ آن از سوی مرجع قضایی هستیم.

نظری از طرح این موضوع به دلیل اهمیت آن در شورای تأمین شهرستان کهگیلویه سخن به میان آورد و گفت: باید از تلاش‌های بی‌وقفه فرماندار، رئیس اداره‌ منابع طبیعی شهرستان کهگیلویه و به خصوص رئیس دادگستری آن شهرستان و پی‌گیری مدیرکل محترم منابع طبیعی استان در این خصوص از سوی منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد قدردانی کنم.

انتهای پیام/۲۵۷۱/ق۲۰

منبع : خبرگزاری فارس