نشست اتاق فکر دفاع مقدس با حضور نویسندگان، فعالان و پیشکوستان این عرصه، در حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد .

سایت مردم استان (ک و ب)؛ این نشست با حضور جمعی از نویسندگان و رزمندگان دفاع مقدس از جمله سرهنگ فلاحی، سرهنگ بزرگمهر نژاد، ، حجت الاسلام ، معاون فرهنگی بنیاد شهید استان و همچنین رئیس استان و پرسنل این حوزه برگزار شد.
رئیس حوزه هنری در این نشست ترویج فرهنگ دفاع مقدس را یکی از برنامه های مهم این حوزه عنوان کرد و گفت: تمام درس های پایداری، استقامت و اقتدار کنونی نظام، انقلاب و ایران اسلامی مرهون این مجاهدت ها است.
پارسیان نژاد افزود: جامعه ما بیش از پیش به تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیازمند است.
وی عنوان کرد: تبیین انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، بیداری اسلامی و تقویت کانون خانواده از مهمترین رویکردهای حوزه هنری این استان در زمینه تولید آثار هنری فاخر است.
پارسیان نژاد اظهار کرد: تولید کتاب پایی که جا ماند یکی از شاخص ترین فعالیت های حوزه هنری در سال های اخیر است که مورد توجه ویژه مقام معظم رهبری قرار گرفت و با استقبال چشمگیر قشرهای مختلف مردم نیز مواجه شد.
پارسیان نژاد با اشاره به در حال تدوین بودن چندین کتاب خاطرات دوران هشت سال دفاع مقدس در ، ابراز داشت: این کتاب ها به بیان حماسه های رزمندگان استان در دفاع مقدس می پردازد.
وی بیان داشت: ظرفیت های زیادی برای ترویج فرهنگ دفاع مقدس در استان وجود دارد که باید شناسایی و بالفعل شوند.
این مسئول الگوسازی برای جوانان را ضروری عنوان کرد و گفت: شهدای استان، هر کدام الگویی شایسته برای جوانان امروز هستند.

نشست فعالان دفاع مقدسپارسیان نژاد تصریح کرد: نسل امروز به دنبال روایت های انسانی از دفاع مقدس است و بر این اساس باید با ثبت خاطرات انسانی، این روایت ها را به نسل جوان عرضه کنیم.

این مسئول فرهنگی همچنین با بیان اینکه از عرصه فرهنگ و هویت بومی نیز غافل شده ایم، گفت: هویت بومی این استان در معرض خطر فراموشی است.

رئیس کنگره سرداران شهید استان نیز در این نشست گفت: دربحث ترویج فرهنگ دفاع مقدس نباید تنها به کارهای ظاهری و سطحی پرداخته شود بلکه باید به دنبال فعالیت های محتوایی و ماندگار در این عرصه بود.

بیان داشت: لازم است برای جلوگیری از خطر فراموشی، خاطرات رزمندگان دفاع مقدس استان گردآوری و انتشار یابند.

یکی دیگر از فعالین ادبیات پایداری استان نیز گفت: فعالیت های ترویج فرهنگ دفاع مقدس باید آسیب شناسی شود.

افزود: فرهنگ دفاع مقدس به شدت در معرض آسیب قرار دارد و تحریف و تخریب نیز آن را تهدید می کند.

معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان نیز گفت: باید فعالیت ها و برنامه ها در حوزه ترویج فرهنگ دفاع مقدس مستمر باشد.

قره قانی افزود: نهادهای فرهنگی باید با هم افزایی و وحدت رویه و استفاده از ظرفیت های یکدیگر نسبت به ترویج فرهنگ دفاع مقدس تلاش کنند.

وی بیان کرد: برای انتقال فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و شهادت ابزار سنتی دیگر جوابگو نیست و باید از ابزار روز استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: استفاده از ابزار هنر به دلیل ماندگاری و تأثیرگذاری نقش زیادی در ترویج و اشاعه فرهنگ پایداری دارد.