عضو کمیسیون روحانیون مجلس با بیان اینکه میان دولت و افراطی‌ها خط مرز قائلیم، گفت: خاتمی با آن همه جفایی که در حق نظام کرده حق اظهار نظر در مسائل کلان را ندارد.

سایت مردم استان (ک و ب)؛ حجت‌الاسلام سید علی‌محمد در گفت‌وگو با در با اشاره به اظهارات اخیر سید محمد در برخی محافل اظهار کرد: نباید بعد از آن همه هزینه‌ای که برای نظام با همراهی برخی دوستانش ایجاد کرد اکنون به خود اجازه اظهار نظر در مسائلی را بدهد که به او ربطی ندارد.

وی افزود: دولتی به نام اعتدال بر روی کار آمده و ربطی به برخی افراد همچون خاتمی ندارد که با سوءاستفاده بخواهند در خصوص نظام و موضوعات کلان آن اظهار نظر کنند.

وی سران فتنه را تنها موسوی و کروبی ندانست و گفت: سران فتنه بیش از آن دو نفر بودند و می‌توان گفت نقش عده‌ای که امروز با آزادی تمام و با سوءاستفاده از رأفت نظام سخن‌پراکنی می‌کنند در فتنه ۸۸ پر رنگ بود.

نماینده چهار شهرستان با بیان این‌که سخنان افرادی همچون خاتمی را هرگز به پای دولت آقای روحانی نمی‌نویسیم، تصریح کرد: نیروهای درون نظام به خصوص اصولگرایان فرموده رهبری مبنی بر حمایت از دولت برای موفقیت را به دیده منت می‌گذارند و هیچ‌گاه اظهارات شخصی مانند خاتمی را با بحث حمایت از دولت خلط نمی‌کنند چرا که میان دولت اعتدالی و افراطی‌‌ها خط و مرز قائل هستیم.

حجت‌الاسلام بزرگواری برخی موضع‌گیری‌ها که موجب ریختن آب به آسیاب دشمن می‌شود را قابل پیگیری از سوی نهادهای مسئول دانست و گفت: کار آقایان به جایی رسیده که در محافل خود برای آینده مجلس خبرگان هم تصمیم‌گیری می‌کنند.

نماینده ادوار هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی وظیفه متدینین و نیروهای انقلاب را بیداری در برابر این‌گونه افراد و مواضع آن‌ها دانست و گفت: امروز عده‌ای که حضور و نقش آن‌ها در فتنه‌ها بر همه ثابت شده به دنبال اهداف خود هستند که نباید اجازه جولان به آن‌ها داده شود.

وی ملاک تشخیص خوب از بد را در عرصه سیاسی به خصوص سیاست خارجی انگشت اشاره رهبری دانست و گفت: بیانات معظم‌له در خصوص سفر رئیس‌جمهور و آن چه که در آمریکا گذشت چراغ راهی برای آینده روشن ایران اسلامی است.