نماینده کهگیلویه و بویراحمد در شورای عالی استان‌ها موفقیت شوراهای اسلامی را در ارتقای کیفیت زندگی شهروندان دانست.

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، امیررضا خوش‌آئین ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان این‌که شوراها نقش مهمی در زندگی روزمره مردم دارند، اظهار کرد: بررسی و شناخت کمبودها  و نارسایی‌های اجتماعی، اقتصادی، عمرانی، بهداشتی و فرهنگی  برای بالا بردن سطح حقوق شهروندی از اولویت‌های اصلی شوراهای اسلامی شهر، روستا و هر فرد است.

نماینده کهگیلویه و بویراحمد در شورای عالی استان‌ها، با اشاره به برخی از سنگ‌اندازی‌های سیاسیون در روند ترقی و پیشرفت فرزندان این استان که محور اصلی توسعه هستند، ابراز داشت: امیدوارم با ایجاد روحیه همکاری مردم و نمایندگان آنها در شورای اسلامی استان در جهت تداوم انقلاب اسلامی ایران گام برداریم.

خوش‌آئین در ادامه با تشریح وطایف شورای عالی استان‌ها، تصریح کرد: شورای عالی استان‌ها به عنوان عصاره شوراهای اسلامی روستا، شهر، بخش، شهرستان و استان در کشور است که می‌تواند نقش تأثیرگذار و مهمی در تقویت جایگاه شوراهای اسلامی در کشور داشته باشد و به عنوان قوه‌ای همانند قوه مقننه اما در مقیاس پایین‌تر عمل کند.

وکیل پایه یک دادگستری با ابراز تأسف از عدم آشنایی برخی از مدیران دستگاه‌های اجرایی با جایگاه اصلی شوراها گفت: شوراها از بطن جامعه و در ارتباط مستقیم با مردم هستند و بر اساس قانون اساسی شورای استان وظیفه نظارت بر دستگاه‌های اجرایی را برعهده دارد.

به گفته خوش‌آیین شورای عالی استان‌ها تنها نهادی است که همانند دولت می‌تواند لایحه به مجلس شورای اسلامی بفرستد.

عضو شورای اسلامی شهر دهدشت با بیان این‌که برخی از سیاسیون به جای کمک و همکاری با اعضای شورا در مقابل فضای مسموم و آلوده‌ای را ترسیم می‌کنند، خاطرنشان کرد: باید با اتحاد و همدلی سایر مسئولان و مردم بتوانیم گام‌های مثبتی در سطح استانی و ملی برای شکوفایی منطقه کهگیلویه و بویراحمد برداریم.

به گزارش فارس، امیررضا خوش‌آیین و علی خان‌پایه با رأی اعضای شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان نمایندگان استان در شورای عالی استان‌ها انتخاب شدند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۶/ط۳۰

منبع : خبرگزاری فارس