استاد دانشگاه یاسوج با ارائه مقاله ای در کنگره بین المللی علوم دام در آمریکا، برای نخستین بار نام ایران را در بخش مقالات برگزیده این کنگره وارد کرد.

سایت مردم استان (ک و ب): مدیر روابط عمومی از کسب موفقیت عضو هیئت علمی این دانشگاه در کنگره بین المللی علوم دام خبر داد و گفت: مقاله دکتر موسی زرین عضو هیئت علمی گروه علوم دام که در ارائه شد، به عنوان مقاله برگزیده معرفی گردید.

افزود: در این همایش معتبرترین انجمن های علوم دامی جهان از قبیل انجمن علوم دامی و حضور داشتند که مقاله دکتر زرین توانست در بین مقالات ارسالی بیش از ۳۳۰۰ دانشمند علوم دامی از ۵۴ کشور دنیا و ۴۷ ایالت امریکا برگزیده شود.

وی با اشاره به موضوع مقاله ارائه شده توسط این استاد دانشگاه یاسوج بیان داشت: تاکنون باور پذیرفته شده در بین دانشمندان و پژوهشگران هورمون شناسی و فیزیولوژی این بوده است که افزایش غلظت سرمی هورمون «انسولین» باعث تحدید ترشح هورمون «گلوکاگن» می شود؛ اما به استناد یافته های این پژوهش، سطح طبیعی گلوکز به همراه انسولین چنین اثری داشته و در صورت افت سطح گلوکز خون از حد طبیعی، انسولین دیگر چنین اثری به تنهایی نخواهد داشت.

علوی تبار افزود: بر اساس نظر اساتید این رشتهع یافته های این پژوهش را می توان تحولی در زمینه هورمون شناسی و درمان برخی بیماری ها بخصوص دیابت نوع دوم عنوان نمود. 

وی محل برگزرای این همایش را «» عنوان کرد و گفت: اولین بار است که نام کشور ایران در بخش مقالات برگزیده این کنگره بین المللی وارد شده است.

علوی تبار افزود: مقاله استاد دانشگاه یاسوج، در این همایش به صورت سخنرانی ارائه گردید و پوستر آن نیز در طول دوره برگزاری همایش در سالن اصلی به نمایش گذاشته شده است.

 وی ادامه داد: موسی زرین دانشجوی برتر دوره کارشناسی ارشد و عضو هیأت علمی گروه علوم دامی دانشگاه یاسوج بوده که هم اکنون در حال ادامه تحصیل در مقطع دکتری تخصصی در کشور سوئیس است.