استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای شنیدن مشکلات مردم روستای مزدک راهی این روستا شد تا ضمن بازدید از روند پارک جنگلی این روستا، به صورت رو در رو مشکلات مردم را زبان خود آن‌ها بشنود.

سایت مردم استان (ک و ب)- کریم بنام؛ مردم از توابع شهر تازه تأسیس بعد از ظهر امروز میزبان بودند تا آنگونه که خودشان گفتند بعد از مدت‌ها فرصت بیان مطالباتشان را به مقام ارشد اجرایی در این استان پیدا کنند.

که برای بازدید از روند اجرای پارک جنگلی روستای مزدک، راهی این روستا شده بود، در فضای دلنشین این پارک در جمع حضور یافت و از زبان آن‌ها، مهم‌ترین مشکلاتشان را شنید.

نماینده مردم روستای مزدک خطاب به استاندار گفت: کنتورهای بی آب مردم این روستا از مهم‌ترین مشکلات آن‌ها است که از استاندار می‌خواهیم تا دستور لازم را برای بهبود شبکه آب‌رسانی این روستا به شرکت آب و فاضلاب روستایی بدهد.

*نبود راه ارتباطی مناسب و نبود مدرسه از مشکلات اهالی مزدک

نماینده مردم مزدک، نامناسب بودن جاده ارتباطی‌اشان را از دیگر مشکلات اهالی این روستا برشمرد و گفت: کمتر خودرویی حاضر به تردد در این مسیر ناهموار و پر از چاله چوله است.

وی بیان کرد: روستای مزدک چندین پاره روستا است که باید به چشم واحد دیده شود و اعتبارات و امکانات آن بر اساس جمعیتش توزیع شود.

نماینده مردم روستای مزدک نبود مدرسه را از دیگر مشکلات خود بیان کرد و ابراز داشت: زمین اهدایی ما برای احداث مدرسه، بدون استفاده مانده است و این روستا به جز یک مدرسه ۶ کلاسه ابتدایی، مدرسه‌ای ندارد.

وی از آمادگی مردم این روستا برای اهدای زمین خبر داد و افزود: برای احداث هر کار عام‌المنفعه‌ای تضمین می‌کنیم که معارضی در این روستا نباشد.

*انتظار پنج ساله مردم برای سنددار شدن خانه‌هایشان

وی همچنین گفت: پنج سال پیش، شورای این روستا از اهالی مبالغی را برای صدور سند منازل آن‌ها دریافت کرد ولی علی‌رغم مراجعات متعدد، هیچ سندی صادر نشده و مردم بلاتکلیف هستند.

این نماینده اهالی مزدک ادامه داد: یکی دیگر از مهم‌ترین مشکلات ما اجرای ناقص و تبعیض‌آمیز طرح هادی مزدک است که مشکلات زیادی را به وجود آورده است.

* خادمی، سراغ هر مشکلی از مردم را از متولی‌اش گرفت

بعد از گوش دادن به این مشکلات از زبان اهالی روستای مزدک، سراغ هر مشکل را از متولی‌اش گرفت و به مردم این روستا قول داد که با جدیت مسائل مطرح شده را پیگیری کند.

او از مدیرکل بنیاد مسکن این استان که در این سفر او را همراهی می‌کرد برای توضیح در خصوص اجرای ناقص طرح هادی سؤال کرد که خانی هم پاسخ داد: طرح هادی از جمله طرح‌هایی است که باید با مشارکت مردم اجرا شود و اگر در بخشی از روستا هم معارضی وجود داشته باشد، اجرای این طرح با نواقصاتی مواجه می‌شود.

* توپ خرابی‌های جاده مزدک در میدان شرکت‌های خدمات‌رسان+توضیحات مدیرکل بنیاد مسکن

وی در پاسخ به مشکل دیگر مطرح شده از سوی مردم گفت: کنده‌کاری‌ها و تخریب آسفالت از سوی شرکت‌های خدمات‌رسان موجب نامناسب بودن آسفالت کوچه‌ها و مسیر ارتباطی مزدک شده است.

خانی همچنین تأکید کرد: ارائه خدمات اولیه به روستاها بر اساس اولویت‌بندی‌ها و فازبندی‌های این اداره‌کل است و نواقص طرح هادی مزدک در اعتبارات بعدی پیش‌بینی می‌شود ولی به شرط آنکه ادارات آب و فاضلاب و گاز، قبل از آن اقدامات لازم را در این روستا به اتمام برسانند.

همچنین در این بازدید برخی مشکلات مردم با اداره‌کل منابع طبیعی در خصوص مالکیت زمین‌ها و اراضی ملی در یک فضای صمیمی و با حضور استاندار و مدیرکل منابع طبیعی طرح و راهکارهایی اندیشیده شده است.

به گزارش فارس، سید موسی خادمی بعد از پیگیری مشکلات مردم در حوزه بنیاد مسکن و منابع طبیعی، قول داد که مشکل آب و راه این روستا را نیز در جلسه‌ای با حضور مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی و راه و شهرسازی بررسی و نتیجه را به مردم اعلام کند.