یاسوج// مرکز تحقیقات بسیج دنشگاه امام صادق (ع) در راستای مرجعیت علمی دانشگاه و تحول علوم انسانی اسلامی از اندیشه تا سبک زندگی مشغول به فعالیت پژوهشی عملیاتی است. حوزه این پژوهش ها با نگاه به نظام مسائل انقلاب اسلامی در صدد کشف پاسخ مناسب است…

یاسوج ۲۴: « یک کلّ فراگیر است که از عرصه‌ی علمی تا عرصه‌ی فعالیتهای فنّی، تا عرصه‌ی خدمات، تا عرصه‌ی بازرگانی و صادرات و واردات، تا عرصه‌ی آموزش در دانشگاه‌ها و دبیرستان‌ها، همه را شامل می‌شود. اگر ما جدی بگیریم، الان مثلا فرض بفرمایید گزارش می‌آید، حالا من نمی‌دانم، فلان دستگاه را یا فلان ابزار را یا فلان قطعه را که خیلی هم مهم است و کاربرد زیادی دارد، فرض کنید فلان دستگاه فنّی ما دارد می‌سازد، خوبش هم می‌سازد، مپنا، آقای علی‌آبادی اینجا نشسته، من‌باب مثال؛ بعد همین را ما وارد کنیم. خب این بد است. این ضدِّ آن جهت‌گیری است. این چیزها را نفی می‌کند. اثباتی دارد و نفی‌ای. اثباتش همین است که ما یاد بگیریم که به سمت تولید داخلی رو بیاوریم. عمده تولید است. 

۱۳۹۵/۰۱/۲۴

گزیده‌ای از بیانات در دیدار عیدانه جمعی از مسئولان کشور»

مرکز تحقیقات بسیج دنشگاه امام صادق (ع) در راستای مرجعیت علمی دانشگاه و تحول علوم انسانی اسلامی از اندیشه تا مشغول به فعالیت پژوهشی عملیاتی است. حوزه این پژوهش ها با نگاه به نظام مسائل انقلاب اسلامی در صدد کشف پاسخ مناسب است. کتاب «اقتصاد مقاومتی، در آمدی بر مبانی، سیاست ها و برنامه عمل» اثر دکتر از اساتید اقتصاد است که در راستای هدف ذکر شده نوشته شده است.

فهرست اجمالی این کتاب به شرح زیر است:

فصل اول: معرفی اجمالی نظریه اقتصاد مقاومتی

فصل دوم: آشنایی با جریان متعارف اقتصاد

فصل سوم: آشنایی با معارف اقتصاد اسلامی

فصل چهارم: آشنایی با مبانی اقتصادی انقلاب اسلامی

فصل پنجم: آسیب شناسی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران در تطبیق با اهداف اقتصادی انقلاب اسلامی

فصل ششم: آشنایی با فلسفه ی اقتصاد مقاومتی

فصل هفتم: اقتصاد مقاومتی؛ سیاست ها و برنامه عمل در تقویت تولید ملی

فصل هشتم: اقتصاد مقاومتی؛ سیاست ها و برنامه عمل در اصلاح فرهنگ اقتصادی و سبک زندگی

فصل نهم: اقتصاد مقاومتی؛ سیاست ها و برنامه عمل در دیپلماسی اقتصادی و روابط خارجی

چاپ اول این کتاب در زمستان ۹۳ و در ۳۱۸ صفحه و به قیمت ۱۳۰۰۰ تومان به چاپ رسیده است.

این کتاب را می توانید از پاتوق های کتاب سراسر کشور خریداری نمایید.