مدیرکل جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از دیون و مطالبات ۴۳ میلیارد تومانی پرسنل جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

سید یعقوب موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: پرسنل جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد از قشر ایثارگر جامعه هستند که در همه دوران‌ها و سال‌های پس از پیروزی انقلاب تلاش‌ها و زحمات زیادی را برای اعتلای کشور و استان متقبل شده‌اند و امروز وظیفه داریم از حقوق آن‌ها دفاع کنیم.

وی به تعداد نیروهای رسمی و کار معین در بدنه این دستگاه اشاره کرد و گفت: در وضعیت فعلی تعداد ۶۳۰ نیرو داریم که ۹۵ درصد آن‌ها رسمی هستند.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: حدود ۵ درصد کارکنان ما نیروهای پیمانی و کار معین هستند که تا پایان سال رقم نیروهای رسمی ما به ۹۷ درصد خواهد رسید.

موسوی در ادامه، حقوق کارکنان این اداره‌کل را جزو کمترین حقوق‌ها در میان سایر دستگاه‌های اداری دانست و گفت: متوسط دریافتی کارکنان ما ۵۹۰ هزار تومان است.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه به دیون و مطالبات کارکنان جهاد کشاورزی استان اشاره کرد و گفت: رقمی معادل با ۴۳ میلیارد تومان مطالبات کارکنان جهاد کشاورزی از گذشته تاکنون است که باید برای پرداخت آن‌ها در استان فکری شود.

وی به نسبت ۶۶ به ۳۴ درصدی اعتبارات جهاد کشاورزی در بند “و” و سایر هزینه‌ها اشاره کرد و گفت: با چنین درصدی نمی‌توانیم پول آب و برق و تلفن ادارات را پرداخت کنیم و مواقعی شده حتی تلفن جهاد کشاورزی را به دلیل عدم توانایی در پرداخت قطع کرده‌اند.

این مسئول یکی از مشکلات جهاد کشاورزی را در خصوص تأمین ساختمان سایر دستگاه‌ها دانست و گفت: با همه مشکلاتی که اکنون ما با آن ها دست و پنجه نرم می‌کنیم بسیاری از ساختمان‌های اداره‌کل در اختیار دستگاه‌های دیگر است و از سوی دیگر مطالبات ۷۰۰ میلیون تومانی شهرداری بابت عوارض بر ما فشار وارد می‌کند.

موسوی به املاک این اداره‌کل و فضای ۵۰۰ هزار متر مربعی آن اشاره کرد و گفت: ۶۰ هزار متر مربع از این املاک فضای مسقف است که سرانه مناسبی برای تعمیر و نگهداشت و ترمیم آن‌ها در اختیار نداریم.

انتهای پیام/۲۵۷۱/ی۲۰

منبع : خبرگزاری فارس