این استان به عنوان کریدوراستانهای جنوبی به مرکز کشور است و توسعه راههای آن اثرات ملی دارد.

: با بیان اینکه، مشکلات و محرومیت استان در بخش راهها تاریخی است، به لزوم شبکه ریلی، توجه به محورهای در دست اجرا پاتاوه – دهدشت، باغچه سادات جلیل، چهار خطه کردن محورهای یاسوج – شیراز، یاسوج – سمیرم ، یاسوج – بابامیدان و شبکه های روستایی و بین بخشی، توسعه فرودگاه یاسوج و گچساران تاکید کرد.

به گزارش “عصردنا” دکترسید موسی در دیدار با “کشاورزیان” معاون وزیر راه و شهرسازی، افزود: این استان در بخشهای مختلف راه های ملی، استانی، بین بخشی  و روستایی با مشکلات جدی روبرو است و برای خروج از وضعیت کنونی، باید شبکه جاده ای در اولویت قرار گیرد و به آن  توجه جدی شود.

وی افزود: خواسته و انتظار مردم و مسئولین این استان از وزارتخانه راه و شهرسازی توسعه شبکه حمل و نقل است، چرا که توسعه کهگیلویه و بویراحمد در گرو توسعه شبکه زمینی، ریلی و هوایی می باشد.

استاندار، تجهیزاستان به ماشین آلات راهسازی به دلیل ۵۰ درصد فرسودگی و ناکافی بودن آنها، افزایش اعتبارات راهداری درسال ۹۳، تامین تجهیزات لازم برای راهدارخانه ها، تامین اعتبارلازم برای نقاط حادثه خیز استان و افزایش تخصیص اعتبارات این بخش را از دیگر موارد  پیگیری شده برشمرد.

وی به هزینه سه برابری نسبت به میانگین کشوری به دلیل کوهستانی بودن برای احداث هر کیلومتر راه اشاره کرد و گفت: این استان به عنوان کریدوراستانهای جنوبی به مرکز کشور است و توسعه راههای آن اثرات ملی دارد.

خادمی، محورهای توسعه ای استان را آب و کشاورزی، صنعت و معدن، نفت و گاز، گردشگری، تولید وخدمات، تجارت و بازرگانی، جذب سرمایه گذارو ایجاد فرصت های اشتغال زایی برشمرد و یادآور شد: بدون توسعه راه ها این شاخص ها هم رشدی نخواهند داشت

منبع : عصردنا