پرویز طاهری گفت: در گزارش ۱۰۰ روزه رییس جمهور از رفع برخی مشکلات خبر داده شد که عملاً شاهد حل این مشکلات در کشور نیستیم.

سایت مردم استان (ک و ب)؛   داشت: این که بخشی از مشکلات کشور به واسطه ها بوده درست است ولی نباید دولت مردان  فکر کنند همه مشکلات اقتصادی ما به واسطه ها است و از تلاش برای حل مشکلات داخلی غافل شوند.

طاهری در گفتگو با سایت خبری ادامه داد: این در حالی است که آقای در زمان انتخابات می گفت بیشتر مشکلات کشور به خاطر بی تدبیری ها است.

وی بیان داشت: در گزارش ۱۰۰ روزه رییس جمهور از رفع برخی مشکلات خبر داده شد که عملاً شاهد حل این مشکلات در کشور نیستیم.

پرویز طاهریوی ادامه داد: قرار نیست معنای گزارش ۱۰۰ روزه دولت جدید این باشد که نه تنها زحمات رییس جمهور قبلی نادیده گرفته شود بلکه دلیل همه مشکلات را نیز دولت قبل برشماریم.

مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان گفت: باید با مدیریت صحیح مشکلات کشور را کاهش داد نه این که گفته شود دولت قبل همه چیز را خراب کرده، خب مگر شما با علم به این مشکلات نیامدید پس چرا قول دادید در ۱۰۰ روز مردم شاهد تغییرات واقدامات دولت جدید خواهند بود.

ظاهری اظهار داشت: ما باید بر اساس گفته های مقام معظم رهبری به اقتصاد خودکفا بر پایه تولیدات داخلی برسیم نه بر اقتصاد غرب متکی شده و برای دست یابی به این اقتصاد از تمامی باورهای خودمان عدول کنیم.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری ادامه داد: «مقام معظم رهبری گفتند زمانی که آقایان تکنوکرات بر روی کار بودند  گفتم که اقتصاد را بر اتکاء به نفت ندانید و از این اقتصاد نفتی بیرون بیایید و وقتی من این قضیه و نصیحت را به آنان کردم این آقایان تکنوکرات به من لبخند زدند و این قضیه را کاری غیر عملی دانستند.»

طاهری با بیان این که دولت باید با یک برنامه مشخص کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت اهداف خود را پیگیری کند افزود؛ تخریب دولت های قبل دردی را دوا نمی کند، مهم شما هستید که باید با تدبیر خود جلوی مشکلات را بگیرید و راه حل های عالمانه برگزینید.

مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تصریح کرد: البته هنوز زود است و نمی توان در مورد کارهای اقتصادی دولت، زود نتیجه گیری کرد اما باید گفت هر دولتی که یک جانبه نگر بوده چندان موفق نخواهد شد.

وی به سیاست دولت خاتمی اشاره کرد و افزود: دولت خاتمی کار خود را بر پایه توسعه سیاسی گذاشت که این اقدامات جز یک سری شعارها و و خارج شدن از خط قرمزها  برای این دولت چیزدیگری به همراه نداشت وحتی هزینه گزافی را برای این مردم و مملکت بر جای گذاشت. چنان چه امروز می بینیم برخی از وزرا و مسئولین این دولت به کشور های دیگر پناهنده شدند.

طاهری در مورد سیاستِ کاری دولت احمدی نژاد نیز گفت: در دولت احمدی نژاد هم یک اشکال این بود که عمده تلاش ها بر عمران و آبادی صورت می گرفت و حتی در انتخابات استانداران نیز بیشتر آن ها از میان کسانی انتخاب می شدند که تجربه شهردار بودن یا مسئولیت های عمرانی داشته اند.

مدیر کل پیشین آموزش و پرورش استان با بیان این که هنوز دولت جدید اعتدال مورد نظرش را اجرا نکرده است گفت: برخی اقدامات  مانند حذف نیروهای ارزشی و روی کار آمدن افرادی با سوابق مبهم به دور از شعارهای دولت اعتدال بوده است. حذف افراد تواننمد دولت قبل و عدول از برخی شعارهای انتخاباتی دولت سبب برخی گلایه ها از طرف ائمه جمعه و علما نیز شده است.

طاهری افزود: حتی آیت الله جنتی در نماز جمعه تهران از عملکرد دولت یازدهم انتقاد کرده ومعتقد به درو کردن نیروهای ارزشی توسط دولت روحانی  بودند.

وی تصریح کرد: دولت باید با حفظ استقلال کشورو عدول نکردن از خط قرمزها، شروع به فعالیت در مسیر شعارهای میان مدت و بلند مدت خود کند و در زمینه اقتصاد باید با استفاده از استراتژی  مورد نیاز و حمایت از صنعت داران دست به این شکوفایی بزند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در پایان گفت: دولت اگر می خواهد در بحث اقتصاد و سیاست پیروز باشد باید  در یک  شیب متعادل، اقتصاد را از نفت خارج کرده و به سوی اقتصاد داخلی سوق دهد و نگذارد بعضی سنگ اندازی های غربی ها بر اقتصاد و تولید داخلی ایران ضربه وارد کند.

وی ابراز داشت: باید دید آیا کسانی که در دولت یازدهم مشغول به فعالیت هستند تعریف درستی از مورد نظر رهبری دارند یا نه.

منبع: صبح زاگرس