مدیرکل فرهنگی اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان این که بسیاری از مشکلات فرهنگی با برخورد قهری و دستوری برطرف نمی ‌شوند، افزود:باید با دروغ و حق‌کشی مبارزه کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و اسلامی استان، حجت ‌الاسلام سیدعلی ‌فتح میرمحمدی شامگاه چهارشنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی این استان، اظهار داشت: در سطح استان شوراها، کارگروه‌ ها و ستادهای مختلف فرهنگی فعالیت داشته و هرماه جلساتی برگزار می کنند.
حجت الاسلام میرمحمدی در ادامه با بیان این که ناهنجاری های اجتماعی تبدیل به خواست عمومی می شود، افزود: در این زمینه شاهد هستیم که امربه معروف و نهی از منکر و کار فرهنگی نتوانسته کارساز باشد.
وی گفت: با بررسی موضوعات و مشکلات دیگر باید دید که مشکلات در بی عدالتی ها و افعالی که بعضی از ما انجام می دهیم و انتقام گیری و تصمیم گیری ها در این زمینه تاثیر گذاشته است یا نه.
این مسئول فرهنگی و اجتماعی عنوان کرد:گاهی اوقات برخورد ما با موضوع فرهنگ برخورد فرهنگی نیست و شاید در این زمینه برخورد ما قهری یا دستوری است.
میرمحمدی ابراز داشت: همان طور که با بعضی از مقوله های ضداخلاقی مبارزه می کنیم باید با ریا، تزویر، دروغ، حق کشی و بی عدالتی در همه سطوح مبارزه کرد.
وی در ادامه با این که در زمینه اجرای برنامه های فرهنگی و دینی در استان فعالیت هایی صورت می گیرد، خاطرنشان کرد:طبق بخش نامه ای برنامه های فرهنگی به فرمانداران ابلاغ و در این راستا و برای نخستین بار زیارت ازبعید حضرت رسول اکرم(ص) در استان به صورت رسمی برگزار شد.

مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی استانداری با انتقاد از عدم حضور برخی از مسئولان در جلسات کارگروه فرهنگی، ابراز داشت: رئیس یا مدیرکل بعضی از دستگاه ها نسبت به مسایل فرهنگی بی تفاوت بوده و شرکت نمی کنند.
حجت الاسلام میرمحمدی گفت: با موضوع فرهنگی نباید به این صورت برخورد کرد و اعتقاد دارم تا زمانی که مشکلات فرهنگی حل نشود، مشکلات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و دیگر مسایل حل نخواهد شد.

وی با بیان این‌ که لازم است مشکلات در این نشست ‌ها به درستی ریشه ‌یابی شوند، گفت: مشکل اصلی این است که نخواستیم در خصوص مشکلات فرهنگی و اجتماعی تحقیق کنیم و پس از علت ‌یابی برای آنها چاره‌ جویی کنیم./و

منبع:شبستان

 

 

منبع : سایت اسلامی کهگیلویه و بویراحمد