یاسوج۲۴: مهندس با بیان ضرورت وحدت و همدلی به‌منظور پیشبرد امور افزود: تا زمانی که افق فکری ما محدود به مسائل خرد و غلتیدن در مباحث چالش‌برانگیز قومیتی است، به همان میزان از کاروان توسعه عقب خواهیم بود.

وی با اشاره به اینکه راه برون‌رفت از توسعه‌نیافتگی، تغییر نام استان نیست، اظهار داشت: باید متناسب با رشد ارتباطات و تکنولوژی در جهان امروزی به مناسبات اجتماعی خود نیز اعتلا دهیم و مشغول شدن به مباحث فرعی و قومیتی چون تغییر نام خود بسترساز دوگانگی و در نتیجه خروج از ریل امنیت به‌عنوان زیربنای توسعه است.

درست با ابراز قدردانی از موضع‌گیری استاندار مبنی بر بسته شدن پرونده تغییر نام استان و پایان دادن به مشاجرات فرصت سوز، تصریح کرد: موضع اخیر استاندار محترم کهگیلویه و بویراحمد، تهدیدها را تبدیل به فرصت و آغازی بر پایان صف‌آرایی‌های درونی و بازگشت به ریل امید آفرین توسعه زیرساختی در استان شد.

وی جامعه پیمانکاری را از ارکان توسعه در بخش خصوصی قلمداد کرد و افزود: بخش خصوصی در کنار بخش دولتی به ایفای رسالت خویش در انجام امور زیرساختی به جد کوشیده و حتی از باب تعلق و دلسوزی به این منطقه جغرافیایی، سرمایه خود را وقف رشد جامعه نموده که مطالبات این قشر از دولت مؤید این نکته است و استاندار محترم نیز به‌کرات تصریح کرده است.

دبیر کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از گفت‌وگو با عصر انتظار از مواضع حکیمانه نماینده محترم ولی‌فقیه در استان و خاتمه دادن به بحث تغییر نام، به نیابت از جامعه پیمانکاران تشکر به کمال کرد و افزود: سلسله جلیله روحانیت در طول تاریخ هدایتگر جامعه به سمت کمال بوده است.

بابک درست توصیه‌های حضرت آیت‌الله را فصل الخطاب دانست و ضمن آرزوی توفیق و سلامتی برای معظم له، خواهان پرهیز از تمرکز بر فرعیات بجای اصول شد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: سلسله جلیل‌القدر روحانیت بر اساس جایگاه معنوی مورد حرمت مردم است و با اشراف به مسائل مختلف در بزنگاه‌های حساس و سرنوشت‌ساز، مرجع حل مشکلات و بازگرداندن آرامش به جامعه بوده‌اند./