گچساران – ایرنا- معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: مشارکت ندان ایران در مذاکرات ژنو ۲ ناشی از نقش گذار ایران اسلامی بر معادلات این رویداد بود.

فتاح محمدی روز چهارشنبه با تقبیح اقدامات یکجانبه ومداخله گرانه قدرت های غربی در امور دیگر کشورها از جمله سوریه در گفت و گو با ایرنا افزود: نبود ایران در ژنو۲ آثار منفی قابل توجهی برای فراهم کردن صلح پایدار درمنطقه و مردم سوریه به همراه دارد.

وی با بیان اینکه مبارزه با تروریسیم به عنوان مهمترین مطالبه مردم سوریه باید مهمترین موضوع ژنو ۲باشد اظهارکرد:سلب فرصت ازایران برای شرکت دراین نشست ماهیت اهداف ژنو دو را زیرسووال برده است.

وی گفت: دعوت نکردن از جمهوری اسلامی برای شرکت در اجلاس ژنو ۲، اشتباه بزرگی است که نتایج آن بزودی برای سازمان ملل و دیگر کشورهای حاضر در این اجلاس مشخص خواهد شد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار بیان کرد: کشورهای غربی به این نتیجه رسیده بودند که توافق های به دست آمده در اجلاس ژنو ۲ با حضور ایران می تواند به نفع مردم سوریه باشد.

محمدی تصریح کرد: سازمان ملل با محروم کردن ایران برای شرکت در این اجلاس ظلم بزرگی به حق مردم سوریه و منطقه خاورمیانه کرد.

وی بیان کرد: در مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی نیز مظلومیت، حقانیت و اقتدار ایران بر همه ملل جهان ثابت و دشمنی صهیونیست بر کشور های بیداری اسلامی آشکار شد.

۷۴۶۱/۶۷۱

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.net

منبع : خبرگزاری ایرانا