یک هم استانی بهایی که مدت ۱۳ سال در آمریکا ساکن بود پس از بازگشت به کشور، طی مراسمی به دین اسلام گروید و مسلمان شد.

سایت مردم استان (ک و ب)؛ که ده ها سال در حال تبلیغ و به انحراف کشاندن افکار مردم کشور بوده و از احساسات پاک و اعتقادات دینی مردم سوء استفاده می کرد، توانست در برهه ای از زمان طرفدارانی را در استان نیز جذب کند.

هر چند با تبلیغ آیین پاک اسلام توسط علمای درد مند و در صحنه استان همچون مرحوم آیت الله و مرحوم شهید حجت الاسلام سید محمود رایگانی، از رواج این فرقه گمراه دراستان جلوگیری شد اما عده ای هر چند کم از مردم استان فریب خورده و به این گروه گرایش پیدا کردند.

تلاش این دو روحانی برجسته و انقلابی در آن دوران که رژیم پهلوی – که از حامیان ترویج این فرقه صاله بود- بر کشور حاکم بود در میان افراد گمراه شده نیز زیاد شده بود تا بتوانند جلو گمراهی بیشتر این افراد را بگیرند.

با پیروزی انقلاب اسلامی در کشور کسانی که در این آیین انحرافی باقی مانده بودند به آمریکا پناهنده شده و در آنجا و تحت حمایت های این کشور و با مستمری بیت العدل از سرزمین های اشغالی توسط رژیم نا مشروع اسرائیل قرار گرفتند.

روحیه حقیقت یاب و جستجو گر برخی از این افراد باعث شد تا سال های سال با وجود ساختار خاص حاکم بر این ، به دنبال حقیقت دین باشند.

در این میان همه ساله شاهد اسلام آوردن برخی از این افراد هستیم که  کتاب هایی نیز در شرح احوالشان نوشته شد.

سال گذشته یکی از بانوان هم استانی ساکن آمریکا به دین مبین اسلام گرایش پیدا کرد و به این چشمه زلال پیوست.

فرامرز بهین آیینامسال و در ایام سوگواری امام حسین (ع) یکی دیگر از هم استانی های مقیم آمریکا که به این فرقه گرایش پیدا کرده بود، به دین اسلام گروید و مسلمان شد.

پس از بازگشت به ایران در چند ماه اخیر، در ایام عزاداری امسال به دین اسلام گروید. و اکنون ساکن کشورمان است.

بهین آیین مدت ۱۳ سال در آمریکا ساکن بود و با حضور حجت السلام ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان مسلمان شد.

وی به خبرنگار سایت مردم استان و سایت گفت: مدت ها پی قصد مسلمان شدن را داشتم اما زمان اعلام رسمی آن را به یک روز دینی موکول کردم و تصمیم گرفتم که در روز تاسوعای حسینی این کار را انجام دهم.

سایت مردم استان (ک و ب) و سایت قبس مصاحبه اختصاصی با این تازه مسلمان انجام دادند که به زودی منتشر می شود.