مسابقه سوگواره عاشورایی هنرهای تجسمی پوسترسازی با حضور افزون بر ۴۰ هنرمند گرافیست کهگیلویه و بویراحمدی در گچساران آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان گچساران، سوگواره عاشورایی بیرق‌های برافراشته در دو گروه دستی و رایانه‌ای دقایقی قبل در باشگاه فرهنگیان این شهرستان آغاز شد که طی آن هنرمندان گرافیست کهگیلویه و بویراحمد در حال رقابت هستند.

رئیس اداره فرهنگ و اسلامی گچساران در حاشیه برگزاری این مسابقه در گفت‌و‌گو با خبرنگار روابط عمومی اظهار کرد: این سوگواره به مناسبت گرامیداشت جانفشانی‌های شهدای کربلا در سال ۶۱ هجری قمری و مریدان آنان در ماه‌های محرم که اقدام به برگزاری مجالس عزا و سوگواری می‌کنند، برگزار شده است.

سید زمان علیپور معتقد است زبان هنر یکی از عوامل مهم ماندگاری قیام عاشورا در تاریخ است که باید این مسیر تداوم یابد.

وی ابراز داشت: هنرمندان در رشته‌ها و سبک‌های مختلف هنری با هر قلم و هنری که دارند می‌توانند به تبیین اهداف و علت قیام انسان‌ساز عاشورا پرداخته و آگاهی‌های مردم در ین زمینه را بالا ببرند.

علیپور گفت: سوگواره عاشورایی هنرهای تجسمی پوسترسازی با عنوان « بیرق‌های برافراشته »  به صورت استانی بوده که با حضور هنرمندانی از سطح شهرستان‌های کهگیلویه و بویراحمد در حال برگزاری است.

وی ادامه داد: از هر شهرستان چهار گرافیست (دستی – رایانه) حضور داشته و در حال رقابت هستند.

علیپور یادآور شد: مراسم اختتامیه این مسابقه عصر امروز و با معرفی هنرمندان برتر برگزار می‌شود

منبع : سایت اسلامی کهگیلویه و بویراحمد