قائم مقام بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد یاسوج از مسئولان دانشگاه خواست تا علت عدم اجازه برگزاری مناظره دانشجویی را اعلام کنند.

بهنام ترکمان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در با بیان این‌که بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی برای برپایی کرسی‌های آزاداندیشی همواره آمادگی خود را اعلام کرده است، اظهار کرد: اعتقاد ما در بسیج دانشجویی این است که با در نظر گرفتن خطوط قرمز و برای شفاف‌سازی و تضارب آرا در دانشگاه، باید چنین برنامه‌هایی همواره وجود داشته باشد.

وی گفت: از همین رو بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی بنا به همین اصل، اولین مناظره دانشجویی سال ۹۳ را در این واحد دانشگاهی ترتیب داد، چرا که در سنوات اخیر مناظره دانشجویی بسیار کمرنگ شده بود.

ترکمان افزود: مجوز برگزاری مناظره دانشجویی را در دانشگاه آزاد اسلامی گرفتیم و همه موارد مورد تأیید قرار گرفت و قرار شد مناظره بین رئیس بسیج دانشجویی و دبیر انجمن اسلامی برگزار شود و اسامی را هم به مسئولان دادیم و سه روز هم بر روی این کار تبلیغات شد.

قائم‌مقام بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی یاسوج در ادامه گفت: در روز مناظره که همه دانشجویان در نشست حضور پیدا کرده بودند، حراست دانشگاه ممانعت کرد و هر چه از آن‌ها دلیل خواستیم دلیل آن گفته نشد.

وی گفت: حال باید پرسید با این که رئیس دانشگاه با برگزاری این نشست موافقت کرده، دلیل اجازه ندادن برگزاری آن چه بوده است.

ترکمان از مسئولان این دولت در خواست تا جوابگو باشند که چرا وقتی خودشان ادعای فضای باز و عدم نظامی‌گری و غیر امنیتی بودن دانشگاه‌ها را سر می‌دهند با برگزاری مناظره مخالفت می‌کنند.