امام جمعه موقت چرام گفت: مسئولین باید به خدمات جمعی توجه ویژه ای داشته باشند

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح از چرام، امام جمعه موقت چرام در خطبه اول نمازجمعه این هفته شهرچرام ضمن توصیه خود وهمه مردم به رعایت تقوای الهی گفت: از جمله کارهایی که در فرهنگ اسلام ارزش والایی دارد و توصیه فراوانی به آن شده و صاحب شریعت, پاداشی بس بزرگ برایش در نظر گرفته «ادخال سرور» در قلب مومن است.

حجت الاسلام خاضع در ادامه با اشاره به فرمایش مولاعلی (ع)که می فرمایند(بهترین مردم کسی است که نفع رساننده مردم باشد) گفت: در اسلام توجه جدی به خدمات اجتماعی شده است ومسئولین ومردم باید با الگوگرفتن از سیره اهل بیت به فکر رفع مشکلات مردم ومسرور کردن آنها باشند.

 خاضع با ذکر این روایت ازنبی مکرم اسلام که(هرکس مومنی را شاد کند مرا شاد کرده وهرکس من را شاد کند خداوند را شاد کرده است)خشنودی ورضایت خداوند ورسولش را از برترین اعمال برشمرد.

خطیب جمعه چرام در خطبه دوم با تبریک فرا رسیدن هفته نیروی انتظامی ,نیروی انتظامی را حافظ جان,مال وناموس مردم دانست.

امام جمعه موقت چرام با اشاره به سالروز شهادت امام محمدتقی(ع) گفت: شهادت زودهنگام آن حضرت گویای این نکته است که فعالیتهای امام جواد(ع)در پاسداری از فرهنگ وارزشهای اسلامی تا چه اندازه برای حکومت های جور وستم خطرآفرین بوده است.

خاضع در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به اول ذی حجه سالروز ازدواج حضرت علی(ع)وحضرت فاطمه(س) بیان داشت:بهترین الگو برای جوانانی که در شرف ازدواج هستند این امامان معصوم(ع)می باشند وپدرها ومادرها با آسان گرفتن ازدواج,جوانان را برای این امر خداپسندانه ترغیب کنند.

 

انتهای متن/

منبع : سپاه فتح استان ک-و-ب