مراسم تشییع پیکر مرحوم حاج‌حبیب‌الله عسکراولادی دبیرکل فقید جبهه پیروان خط امام و رهبری، صبح امروز در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مراسم تشییع پیکر مرحوم حبیب‌الله عسکر‌اولادی دبیرکل فقید جبهه پیروان خط امام و رهبری و یار باوفای امام و رهبری در مدرسه شهید مطهری برگزار شد.

آیت‌الله مهدوی‌کنی بر پیکر مرحوم حبیب‌الله عسکراولادی در مدرسه شهید مطهری نماز اقامه کرد و پیکر این یار دیرین امام و رهبری پس از تشییع در محل قطعه شهدای ۷۲ تن بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

بر این اساس در این مراسم چهره‌هایی همچون، آیت‌الله مهدوی‌کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری، آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان، آیت‌الله امامی کاشانی امام جمعه موقت تهران، آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران، محمدی گلپایگانی رئیس دفتر مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام حسن خمینی، حجت‌‌الاسلام مرتصی‌آقاتهرانی نماینده مردم تهران در مجلس، علی‌رضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس، علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، حجت‌الاسلام ناطق نوری، حجت‌الاسلام پورمحمدی وزیر دادگستری، حسین هاشمی استاندار تهران، اکبرترکان معاون رئیس‌جمهور، حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصلحی وزیر سابق اطلاعات، حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای دادستان کل کشور، محمدنبی حبیبی دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، زنگنه وزیر نفت، محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس، محمدنجار وزیر سابق کشور، حجت‌الاسلام روح‌الله حسینیان نماینده مردم تهران، حجت‌الاسلام طاهری سخنگوی کمیسیون فرهنگی، حجت‌الاسلام مصباحی مقدم نماینده مردم تهران در مجلس، محمد جواد حق‌شناس، احمد توکلی نماینده مردم تهران، محسن رفیق‌دوست تنها وزیر سپاه، قدرت‌الله علیخانی مشاور هاشمی رفسنجانی. محمدرضا رحیمی معاون اول دولت دهم، حسین ابراهیمی نماینده سابق مجلس، عبدالله جاسبی، انواری رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره)، حجت‌الاسلام علی‌اکبری رئیس سابق سازمان ملی جوانان، نهاوندیان، کریمی اصفهانی و … حضور دارند.

آیت‌الله جنتی: عسکراولادی مورد اعتماد امام(ره) و رهبری بود

آیت‌الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در حاشیه مراسم تشییع مرحوم عسکراولادی در پاسخ به خبرنگار فارس، درباره ویژگی‌های شخصیتی آن مرحوم اظهار داشت: آقای عسکراولادی شخصیت برجسته‌ای بود که از اول انقلاب در خط امام (ره) قرار داشت، به زندان رفت و سختی و محرومیت کشید.

آیت‌الله جنتی با تأکید بر اینکه مرحوم عسکراولادی همه جا در مقابل بلاها سینه سپر کرده بود، افزود: امام راحل و مقام معظم رهبری به او اعتماد داشتند و همه مسئولان نیز وی را قبول داشتند.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه من کسی را ندیدم که از او اشکالی بگیرد یا نقطه ضعفی از او بیان کند، تصریح کرد: مرحوم عسکراولادی اخلاقش اسلامی و بسیار خوش برخورد بود و با کسی تندی نمی‌کرد؛ من از ایشان بداخلاقی ندیدم و ایشان فردی مبادی به آداب اسلامی بود.

*عسکراولادی از مخالفانش هم با احترام یاد می‌کرد

همچنین علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی در حاشیه مراسم ختم مرحوم حبیب‌الله عسکراولادی با اشاره به ابعاد شخصیتی مرحوم عسکراولادی افزود:‌ آقای عسکراولادی نقش بزرگی در تکمیل انقلاب داشت و همراهی ایشان با حضرت امام(ره) و همراهی با مقام معظم رهبری شخصیتی بود که برای همه نام‌آشنا بود و همه خانواده‌های ایرانی احساس می‌کنند که حبیب‌الله عسکراولادی متعلق به خودشان است.

رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به این پرسش که چقدر ضرورت اخلاق سیاسی مرحوم عسکراولادی در اخلاق سیاسی احساس می‌شود، تأکید کرد:‌ به نظر من مهم‌ترین پیامی که انقلاب اسلامی داشت اخلاق بود اصلا انقلاب ما یک انقلاب اخلاقی بود. ستاد ویژه‌ای که بتواند انقلاب ما را با انقلاب‌های دیگر متمایز کند همین بحث اخلاق بود و آقای عسکراولادی در همین بخش یک الگو و اسوه بود.

صالحی افزود: آقای عسکراولادی همیشه با احترام از کسانی که مخالفش بودند یاد می‌کرد و این یکی از ویژگی‌های بارز ایشان بود و آقای عسکراولادی مورد احترام همه احزاب، نیروهای سیاسی و کشوری بود.

حدادعادل: عسکراولادی از عاشقان امام(ره) و رهبری و از خودگذشته برای انقلاب بود

همچنین غلامعلی حدادعادل رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در رابطه با شخصیت و ویژگی‌های ممتاز حبیب‌الله عسکراولادی از مبارزان برجسته انقلاب اسلامی گفت: آقای عسکراولادی انسانی با اخلاص و با اخلاق بود که عاشق امام(ره) بود.

وی افزود: آقای عسکراولادی عاشق رهبری و از کسانی بود که تمام زندگی خود را وقف انقلاب، امام و رهبری کرده بودند و همواره برای دفاع از انقلاب پیشتاز بودن. رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌ در کنار این و در زندگی شخصی آقای عسکراولادی همواره به دنبال کمک به مردم بود و دوران خدمت ایشان در کمیته امداد امام خمینی(ره) به درستی این مطلب را نشان می‌دهد. حدادعادل گفت:‌ زندگی و منش آقای عسکراولادی الگویی برای تمام ما محسوب می‌شود.

آیت‌الله مهدوی‌کنی:عسکراولادی هیچگاه از روحانیت و خط انقلاب اسلامی جدا نشد

آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی رئیس مجلس خبرگان رهبری صبح امروز(پنجشنبه) که در مراسم تشییع پیکر حبیب‌الله عسکراولادی در مدرسه شهید مطهری حضور یافته بود در جمع خبرنگاران اظهارداشت: عسگر اولادی واقعاً به انقلاب اعتقاد داشت و معتقد بود حساب و کتابی در زندگی است.

وی افزود: آقای عسکراولادی از نظر سیاسی مرد بزرگی بود و واسطه ارتباط ایشان با حضرت امام (ره) من بودم و ایشان هیچگاه ارتباطش را با امام (ره) قطع نکرد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری تصریح‌کرد: بعد از امام به رهبری احترام خاصی داشت؛ در مسائل سیاسی، روحیه امداد و مساعدت با محرومین را داشت و حتی در دوران انقلاب وقتی مسئله کمبودها پیش آمد کمیته امداد به رهبری ایشان مشکلات مردم را حل کرد.

آیت‌الله مهدوی کنی اضافه کرد: امروز که آقای عسکر اولادی از دنیا رفته است همیشه در مسیر خدمت به انقلاب و رهبری بودند. وی در پاسخ به این پرسش که چقدر اخلاق سیاسی مرحوم عسکراولادی در فضای سیاسی احساس می‌شود، تاکید کرد: آقای عسکراولادی هیچ‌گاه از روحانیت و خط اصیل انقلاب جدا نشد و مقید بود از روحانیت هیچوقت جدا نشود.

زنگنه: عسکراولادی برایم مانند پدر مهربان بود

بیژن زنگنه وزیر نفت هم در حاشیه این مراسم با بیان اینکه من چیزی غیر از خیر و بزرگواری از مرحوم عسگراولادی ندیدم، گفت: ایشان یک فرد دوست داشتنی بود و حتی با افرادی که از نظر سیاسی با وی موافق نبودند با مهربانی رفتار می‌کرد.

زنگنه با بیان اینکه عسگراولادی فردی خدمتگزار، شجاع و با اراده در مسائل بود، خاطرنشان کرد: در ۱۵ سالی که بنده در مجمع تشخیص مصلحت نظام بودم ایشان به عنوان یک پدری مهربان سعی می‌کرد تا مرا رشد دهد تا بتوانم به کشور خدمت کنم.

وزیر نفت در پایان با اشاره به روحیه انقلابی مرحوم عسگراولادی خاطرنشان کرد: ایشان هدفی جز اعتلای انقلاب اسلامی نداشت و شهادت می‌دهم که نگاهی جز خدمت به مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی با روحیه انقلابی دنبال نمی‌‌کرد.

مصباحی‌مقدم: زندگی سیاسی عسکراولادی الگویی برای فعالیت سیاسی جوانان است

حجت‌الاسلام مصباحی‌مقدم در حاشیه مراسم تشییع پیکر حبیب‌الله عسکراولادی از بنیانگذاران حزب مؤتلفه با اشاره به تلاش همیشگی وی در جهت پاسداری از انقلاب اسلامی گفت:‌ آقای عسکراولادی فعالیت سیاسی خود را از درون تشکیلاتی آغاز کرده بودند که به اشاره مستقیم حضرت امام(ره) تشکیل شده بود.

وی افزود: آقای عسکراولادی تا لحظه آخر هیچ گاه از رهبری و انقلاب جدا نشدند و در مسائل سیاسی نیز تلاش کردند تقوا را تا منتهای خود رعایت کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: به نظر من جناب عسکراولادی باید الگویی برای جوانان انقلاب اسلامی برای فعالیت سیاسی در راه رضای خدا باشند 

زاکانی:عسکراولادی مسلمانی واقعی با ابعاد گوناگون در عرصه‌های مختلف بود

علیرضا زاکانی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در حاشیه تشییع پیکر حبیب‌الله عسکراولادی گفت: جناب آقای عسکراولادی در عرصه‌های مختلف خدمات بزرگی را به انقلاب اسلامی داشتند و حضور پررنگی به عنوان یک مبارز در عرصه سیاسی ایفا کردند.

وی افزود: آقای عسکراولادی یک مسلمان واقعی با تمام ابعاد مختلف خود بودند و در زمان انقلاب اسلامی نیز در پست‌های مختلفی فعالیت داشتند.

این نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آقای عسکراولادی را باید نمونه واقعی از حضور مستحکم در عرصه‌های مختلف سیاسی دانست که خداوند انشاءالله ایشان را با حضرت سیدالشهداء(ع) محشور کند.

محسنی‌اژه‌ای: رخت بربستن بزرگانی چون عسکراولادی می‌تواند رویشی برای دیگران شود

حجت‌الاسلام محسنی‌‌اژه‌ای سخنگوی قوه قضائیه صبح امروز در حاشیه مراسم تشییع پیکر مرحوم حبیب‌الله عسکراولادی دبیر جبهه پیروان خط امام و رهبری در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: آقای عسکراولادی همیشه با قاطعیت برخورد می‌کرد و در آن مدتی که در هیئت منصفه بودند حضورشان بسیار سازنده بود.

وی افزود: از اینکه جامعه از وجود امثال آقای عسکراولادی بی‌بهره می‌شود واقعا ثلمه‌ای ایجاد می‌شود و رفتن این افراد خود نوعی سازندگی دارد و می‌تواند رویشی برای دیگران باشد.

ناطق‌نوری: سخنران مراسم بزرگداشت مرحوم عسکراولادی خواهم بود

حجت‌‌الاسلام ناطق‌نوری رئیس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری در حاشیه مراسم تشییع مرحوم عسکراولادی در پاسخ به خبرنگار فارس، مبنی بر ویژگی‌‌های اخلاقی آن مرحوم اظهار داشت: فردا روی منبر در مراسم بزرگداشت مرحوم عسکراولادی درباره آن مرحوم صحبت خواهم کرد.

حاشیه/وقتی وزیر احمدی‌نژاد معاون روحانی را در آغوش می‌کشد

مصطفی محمد نجار وزیر کشور دولت احمدی‌نژاد صبح امروز در حاشیه مراسم ختم حبیب‌الله عسگر اولادی در مدرسه عالی شهید مطهری برگزار شد وقتی که علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی را دید وی را در آغوش کشید و صالحی نیز از دیدن نجار بسیار اظهار خوشحالی کرد.

همچنین محمد نجار با دیدن آیت‌الله جنتی که در حال گفت‌وگو با خبرنگاران بود صبر کرد تا سخنان وی به پایان برسد و بعد به وی سلام کرد و با او سلام و احوالپرسی گرمی کرد که آیت‌الله جنتی نیز بسیار از دیدن نجار خوشحال شد.

به گزارش فارس، پیکر مرحوم حبیب‌الله عسکراولادی دبیر کل جبهه پیروان خط امام و رهبری امروز در قطعه ۷۲ تن بهشت‌ زهرای تهران آرام گرفت.

انتهای پیام/

منبع : فارس نیوز۱۴