مراسم اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان عالم حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش، با حضور مسئولین شهری و اقشار مختلف مردم در گچساران برگزار شد.

با حضور اقشار مختلف مردم:

مراسم عزاداری اربعین حسینی در گچساران برگزار شد

مراسم اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان عالم حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام و یاران باوفایش، با حضور مسئولین شهری و اقشار مختلف مردم در گچساران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح از گچساران، حجت الاسلام والمسلمین سید امین الله حجازی در جمع عزاداران اربعین حسینی در گچساران ضمن تسلیت فرا رسیدن اربعین حسینی، گفت: امروز قلوب مومنین مالامال از اندوه و درد ست و همه ی آسمانیان و زمینیان روز اربعین شهادت سرور و سالار شهیدان عالم در درون خود، آتشی از غم و اندوه دارند.

امام جمعه گچساران افزود:این مصیبت جانسوز و جانگداز را به محضر پیامبر اکرم(ص) و همه ی ائمه اطهار علیهم السلام، خاصه خاتم الاوصیاء امام عصر(عج) و نایب بر حقش امام خامنه ای (مدظله العالی) و مردم شریف گچساران تسلیت عرض می نمایم.

حجازی در ادامه عظمت و جایگاه رفیع سرور و سالار شهیدان عالم را غیر قابل توصیف برشمرد و خاطر نشان کرد: هر کس خدایی ناکرده ذره ای از عظمت ابا عبدالله (ع)فاصله گرفت و غافل شد هلاک خواهد شد.

وی یادآور شد:روز اربعین، معروف است به روز زیارت مخصوص ابا ابا عبدالله الحسین (علیه السلام) و در حقیقت روز اربعین، روز زیارت است.

امام جمعه گچساران تصریح کرد:این عشق به خدا و آسمانی زیستن بود که ابا عبدالله
(ع)،دنیا و ذخارف دنیوی را کنار گذاشت و عرشی  زیستن را انتخاب کرد و با خدا معامله کرد.

حجازی اظهار داشت:"جبر ئیل بر پیامبر خدا (ص)عرضه داشت":"یا رسول الله (ص) از هر آسمانی هزار ملک و فرشته در هر شبانه روز مامورند تا بر ابا عبدالله الحسین(ع) سلام و صلوات بفرستند".

وی تصریح کرد:این ملائکه یک وظیفه مهم دارندو کسانی که توفیق زیارت ابا عبدالله(ع) را پیدا کنند تا آخر عالم برای آنها طلب مغفرت می کنند.

حجازی با اذعان به اینکه احادیث و روایات زیادی وجود دارد که طواف مرقد مطهر ابا عبدالله(ع) مافوق طواف کعبه است، یادآور شد: "پیامبر اکرم (ص)فرمودند:" کسی که مرقد ابا عبدالله الحسین (ع) را زیارت کند هماننداینست که به همراه  من پیفمبر کعبه را طواف کرده باشد".

امام جمعه گچساران تاکید کرد:اگر در سراسر دنیا، حتی یک نفر از یک منطقه توفیق زیارت امام حسین(ع) را پیدا کند نام آن شهر، دیار و منطقه در نزد فرشتگان ثبت می شود.

حجازی خاطر نشان کرد:کسی که زائر ابا عبدالله(ع) شد توسط ملائکه  مهری بر پیشانی اش خورده می شود که از این مهر نوری ساطع می شودکه در قیامت چشمان مردم را خیره و خسته می کند و چنین شخصی محاکمه نمی شود.

امام جمعه گچساران در ادامه بیان داشت:توصیه و سفارش شده است از تربت ابا عبدالله (ع) تناول شود تا جان انسان و روح انسان تطهیر گردد.

وی با اشاره به اینکه مشکلاتی که بشر در عالم دارد بخاطر جهل، فقر، اختلاف و مرض است، ابراز داشت: بشر محجوب است ،حجاب و مانع دارد و گاهی اوقات انسان از خودش هم بی اطلاع است وشان خودرا گم کرده است.

حجازی در ادامه تاکید کرد:ارتباط با ابا عبدالله الحسین علیه السلام  موانع را کنار می زند،چشم انسان بصیر می گردد وفهم و درک انسان راه باز می کند.

 

در این مراسم مسئولین شهری به همراه مردم ولایت مدار گچساران در چهلمین روز شهادت امام حسین (ع) و یاران باوفایش بر سر و سینه زدند و عزاداری کردند.

جوانان و نوجوانان هم در کنار خیل عزاداران حسینی به سوگواری اربعین سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) پرداختند و اشک ماتم ریختند.

مراسم سوگواری اربعین حسینی توسط هیات رزمندگان اسلام گچساران و با مرثیه سرایی مداح اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، احمد طرفی با حضور پرشور شیفتگان و عاشقان  ابا عبدالله الحسین (ع) در  مسجد صاحب الزمان (عج)گچساران برگزار شد.

 

انتهای متن/

منبع : پایگاه اطلاع رسانی سپاح فتح