یاسوج۲۴– مراسم دکتر چمن و دکتر ایلامی با حضور دکتر ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت و دکتر موسی خادمی استاندار استان در سالن شهید جرجانی علوم پزشکی در حال برگزار است.

دکتر خادمی استاندار کهگیلویه و بویر احمد به عنوان سخنران اول گفت:

کار کردن در حوزه علوم پزشکی که هم دانشگاهی است و هم اجرایی است سخت هست، بنابرین مهمترین دستگاه در سطح ملی و استان هست، در دولت تدبیر و امید جایگاه مهمتری به دلیل توجه ریاست جمهور به بحث بهداشت و درمان هست و گام بزرگی که در طرح تحول سلامت بوده، که در بحث هدفمندی یارانه ها تنها بخشی است که عملکرد مثبتی داشت، اثر بخشی و آثار این طرح در استان ما مشهودتر بوده. 

دکتر چمن با حفظ رعایت اصول و معیارها هرچند به مذاق عده ای خوش نیامد کار خود را انجام داد، امیدواریم مدیریت آینده دانشگاه موفق باشد و بتواند کارهای دکتر چمن را ادامه دهد، آنچه که مهم است این است که مردم رضایتمند باشند.

حجت الاسلام ملاعلی مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در :

 اگر ابن سینا می درخشد تنها متعلق به علم نبود بلکه علم وی و فلسفه اسلامی بود که تاکنون می درخشد، دانشگاه باید آغشته به علم و ایمان باشد، دکتر چمن در عرصه های علمی و ایمانی توانمندی های بسیار خوبی داشتند.

“دکتر چمن مدیریت خود را با خواندن شعر به دکتر ایلامی تحویل داد”

دکتر :

به سه اصل خداباوری، خردمندی و خلاقیت اصولی معتقد بودم، انسان خداباور علم و هنر خود را بدون ترس از دیگران و با باور به خدا در جهت خدمت به مردم گام بر می دارد، اگر بنا است مدیریت و خلافت و حکومت بپذیریم اگر در جمهت دفاع از مظلوم عمل نکنیم به گفته امام علی این مدیریت از عطسه بزی هم ارزشش کمتر است.

کسی که مدیریت قبول می کند آمادگی خیلی از ترکشها را باید داشت، باید عالم باشد در نظام سلامت کسانی را میخواهیم که بتواند خردمندانه و عقلانیت هوشمندانه بحث سلامت ما را مدیریت کند، خلاقیت آی کیوی بالا می خواهد تا بتوان استراتژی و راهبرد مناسب انتخاب کرد، خلاقیت به معنای دور زدن قانون نیست، قدرت جذب منابع یکی از ارکان مدیریت هست، با این سه اصل هرجایی که بودم به طور نسبی موفق بودم.

در هنگام دریافت مدیریت استان کهگیلویه و بویراحمد در بحث مطالبات وضع قابل قبولی نداشت، در مقطعی هستیم که مدیریت برای دکتر ایلامی هم مطلوب نیست.

رشد بودجه ما در شرایط خیلی از دانشگاههای دیگر کشور شرایط بهتری دارد، مشکلات زیادی هم در دولت قبل و هم در دولت فعلی داریم، حجم درخواستها از این دانشگاه بهداشتی درمانی است اما ما از بخشهای دیگر هم غفلت نکردیم.وقتی که آمدیم با تمام توان علمی و بضاعتی که داشتیم شروع به کار کردم.

از استان خداحافظی می کنم اما دردهای من از من جدا نخواهد شد…

 

دکتر : 

دانشگاه علوم پزشکی را یک دانشگاه بیست و چند ساله می دانم که دوران نوجوانی را گذرانده و در دوران جوانی است ، دوران جوانی مشکلات خاص خود را دارد.

وضعیت بودجه دانشگاه علوم پزشکی وضعیت مطلوبی ندارد، امید داریم پروژه های عمرانی در پایان عمر همین دولت تمام شوند.

دکتر ایلامی با ارائه پاور پوینتی برنامه های خود را ارائه داد که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نظارت بر حسن اجرای طرح تحول سلامت و برنامه سلامت دولت

توجه ویژه به مناطق محروم

تعامل با نمایندگان و مدیران ارشد استانی

در بحث مدیریتها به بحث اعتدال، توازن منطقه ای، توانمندی و شایسته سالاری توجه خواهم کرد، 

 

دکتر حریرچی معاون وزیر بهداشت :

طرح سلامت در دهه های اخیر پیشرفت خوبی داشت و این هم کافی نیست، طرح تحول سلامت برای بهبود برخی شاخصها طراحی شده است. اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد در بیشتر شاخصها از سایر مراکز کشور جلوتر است این خبر خوبی است.استان کهگیلویه و بوبراحمد استانی است که اکثر مسائل درمانی را می تواند در استان خود انجام دهد. باید سعی کرد کمترین میزان خروجی از استان برای درمان را داشته باشیم.

 همه باید با هم متحد شویم تا بتوانیم کار عظیم در سلامت را در پیش ببریم.