مسئولان استان کهگیلویه و بویراحمد در بیانیه های جداگانه ای سوء قصد به جان رئیس کل دادگستری را محکوم و خواستار اشد مجازات برای عامل یا عاملین این حادثه شدند.

به گزارش یاسوج۲۴؛ نماینده ولی فقیه در استان؛ هاشمی پور نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه،  چرام، بهمئی ولنده در مجلس شورای اسلامی، زارعی نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بیانیه های جداگانه ضمن محکوم کردم این اقدام هنجارشکنانه خواستار شناسایی و اشد مجازات با عامل یا عاملین این حادثه شدند.

 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد در پیامی سوءقصد به جان استان را محکوم کرد.

آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی در این پیام محکوم کردن به جان رئیس کل دادگستری توسط نماینده ولی فقیه در استان آورده است: حادثه پیش آمده در روز ۱۹دی ماه در شهر یاسوج به هر جهت و بهانه ای محکوم است.

حرکت های زشت و وحشیانه که امنیت جامعه را مخدوش می کنند، نفرت هر انسانی را بر می انگیزد. انتظار می رود مسئولان قضایی و امنیتی عاملان را به سرعت شناسایی کنند.

بدیهی است چنین حادثه هایی به مدیریت معقول و انسانی نیاز دارند تا باعث تشدید هرج و مرج نشود.

انشاءالله استاندار محترم استان بر امور نظارت خواهند نمود و در این زمینه دستورات لازم را به شورای تامین خواهند داد.

 

 

برخورد بدون اغماض با عاملان این حادثه

نماینده مردم بویراحمد و دنا به حادثه تیراندازی ظهر امروز به رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد واکنش نشان داد.

 

گفت: نمایندگان استان ضمن محکوم کردن این اقدام ناجوانمردانه و ضد امنیتی، خواستار شناسایی عامل و یا عاملین این رفتار غیر انسانی و اشد مجازات برای آنها هستند.

وی از اهمیت وجود احساس امنیت بعنوان یکی از حیاتی ترین حقوق مردم، گفت: امنیت از مهم ترین و اساسی ترین نیازهای مردم است، نباید قانون شکنان و مخلان امنیت لحظه ای از اقدامات زشت خود احساس آرامش کنند.

زارعی خاطر نشان کرد: بدیهی است با توجه به اشراف کامل اطلاعاتی و تجربیات گرانبهای امنیتی، شناسایی مجرمان چندان مشکل نیست و باید روند شناسایی و برخورد بدون اغماض با عاملان این حادثه تسریع شود.

 

قانون‌شکنان به سزای عمل‌شان برسند

  ، نماینده مردم شهرستانهای کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی سوء قصد به جان رئیس کل دادگستری استان را محکوم کرد.

متن این پیام به شرح زیر است؛

عمل زشت و غیرانسانی سوء قصد به جان رئیس کل دادگستری استان آنچنان مذموم و محکوم است که خاطر هر انسانی را آزرده و جربحه دار می‌نماید.

جای بسی شکر و سپاسگزاری از قادر متعال است که حضرت حجه الاسلام والمسلمین مزارعی و همراهان در این حادثه شوم، آسیبی ندیدند و در ادامه خدمتگزاری به مردم، سالم و آماده هستند.

آنگونه که در بیانیه مجمع نمایندگان استان به درستی ذکر گردیده، برقراری امنیت از حقوق اصلی و نیازمندی‌های اساسی مردم بوده و از همین منظر، برخورد قاطع و عاجل با عوامل مخل امنیت، نیز از حقوق اولیه مردم و در راستای برقراری اصل موضوع (امنیت) می‌باشد که لازم است استاندار محترم، بدون درنگ اقدامات لازم و ممکن را به عمل آورد تا هرچه سریع‌تر هتاکان قانون شکن به سزای عمل خویش برسند.

از جناب آقای مزارعی انتظار دارم آنگونه که خود نیز پس از حادثه فرموده‌اند در اجرای عدالت و خدمتگزاری به مردم مصمم و مصداق آیه شریفه‌ی «فاستقم کما امرت» باشند.

 

تیراندازی یاسوج نشانه گرفتن امنیت و آرامش مردم شریف این استان بود

استاندار کهگیلویه و بویراحمد طی پیامی سوء قصد به رئیس کل دادگستری استان را محکوم کرد.

 

در این پیام آمده است: تیراندازی امروز یاسوج نشانه گرفتن امنیت و آرامش مردم شریف این استان بود.

کسانی که دست به این اقدامات شنیع  و غیر انسانی می‌زنند بدانند با این تحرکات راه به جایی نخواهند برد تردیدی نیست که تلاش برای ایجاد ناامنی و بر هم زدن آرامش مردم، حاصلی جز بی آبرویی عاملان و آمران از یک سو و بالا بردن انسجام، اتحاد و همبستگی بیشتر مسئولان و مردم شریف از سوی دیگر نخواهد داشت.

اینجانب ضمن محکوم کردن این اقدام غیر انسانی از مسئولان امنیتی، انتظامی و قضایی می خواهم با درایت، جدیت، سرعت و بسیج تمامی توان، امکانات و قوا در جهت شناسایی عامل یا عاملین این تیراندازی استوار گام بردارند و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذاری نکنند تا در آینده شاهد این وقایع نباشیم.

 

گفتنی است حجت الاسلام مزارعی رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد در یکی از خیابان های شهر یاسوج مورد سوء قصد فرد یا گروهی ناشناس قرار گرفته است.

راننده خودروی حامل رئیس کل دادگستری برای فرار از تیرس افراد مسلح، خودرو را با وجود پنجری هر چهار چرخ به سمت دادگستری هدایت کرد ولی افراد مسلح تا نزدیکی ساختمان دادگستری نیز وی را تعقیب کرده و  از پشت به آن تیراندازی کردند. سوء قصد به جان رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با وجود اصابت بیش از ۲۰ گلوله به خودروی رئیس کل دادگستری به وی و همراهانش آسیبی وارد نشده است.

 

انتهای پیام/ح