۲۴: اینجا است. پایتخت طبیعت. مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد.

هیچ وقت شاید به ذهنتان هم خطور نکند در یکی از محله های این شهر که روزانه در برخی از فصول پذیرای جمع زیادی مسافر از سراسر کشور است، هنوز برق کشی و لوله گاز و حتی آب وجود نداشته باشد.

شاید به ذهن هیچ کس خطور نکند مردم یکی از محله های یاسوج که در نزدیکی ایستگاه برق قرار دارند، از نعمت برق محرومند.

مردم بخش جنوبی شهرک الغدیر که جمعیتی بالای ۶ هزار نفر دارد، از نعمت آب و برق و گاز محرومند.

 

چه کسی پاسخگوی حوادث احتمالی است؟

مردم این بخش که نزدیک به ۴۰ خانوار می باشند برخی از نعمت برق محروم اند، برخی از نعمت گاز و برخی از نعمت اّب  و برخی دیگر از هر سه نعمت یاد شده.

به طوری که خیابان های خاکی این شهرک در فراوانی مشکلات و کمبود نیازهای اولیه فراموشمان شده است.

مردم یکی از خیابان های این شهرک برق را چند صد متر آن طرف تر از کوچه های دیگر با کابل های نا مطمئن و سر خود به خانه هایشان رسانده اند که احتمال وقوع هر نوع آتش سوزی و خطرات دیگر را به دنبال دارد.

البته این مردم پس از مراجعات متعدد به اداره برق شهرستان و جواب ها سر بالای مسئولان این اداره، اقدام به این کار کرده اند. (ناگفته نماند مدیر عامل استان جناب قول حل این مشکل را داده و آن را به اداره شهرستان بویراحمد سپرد و کم کاری از این ناحیه به شدت مشاهده می شود) که در صورت بروز هر حادثه جانی و مالی کسی جز و مسئولان آن پاسخگو نخواهند بود.

آب شرب که حق همه شهروندان است نیز از این مردم دریغ شده است.

و گاز، نعمتی که در سرمای زمستان های شهرک الغدیر محافظ مردم این منطقه است، نیز از این بخش از مردم دریغ شده و در بازی های پیمانکاری اسیر شده است.

مردم این منطقه بارها به ادارت مختلف مراجعه کرده اند و پاسخشان را گرفته اند: وعده هایی که هنوز محقق نشده است.

 

آزمونی برای استاندار جدید در ارزیابی مدیران

 

انتظار می رود استاندار جدید استان، در اقدامی مردمی و انقلابی، به عنوان یکی از نخستین فعالیت ها، پی گیر مطالبات این مردم باشد و در یک ضرب الاجل به مدیران مربوطه امر کند تا مشکل این مردم را حل نمایند.

مدیرانی که در آزمون ماندن یا رفتن در ادارات و ادارات کل در دولت دوازدهم می باشند.

شاید کم کاری های این مدیران، جناب استاندار را در معرفی نیروهای جایگزین آنها برای تصدی جایگاه های خدمت به مردم، یاری کند.

گفتنی است در صورت لزوم و تداوم این کم کاری ها، در خبرها و گزارش های بعدی به برخی از علل کم کاری ادارات و نظام طایفه ای حاکم بر برخی از آنها اشاره خواهد شد.