معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج در پاسخ به خبر مبنی بر اینکه بسیج این دانشگاه حق دخالت در کرسی‌های آزاداندیشی را ندارد، گفت: منعی برای ورود بسیج به شورای کرسی‌ها وجود ندارد.

سایت مردم استان (ک و ب)؛حجت الاسلام امرالله اندرزیان در گفت‌وگو با سایت مردم استان در در پاسخ به خبر این خبرگزاری مبنی بر اینکه بسیج دانشجویی دانشگاه یاسوج حق دخالت در کرسی‌های آزاد اندیشی را ندارد، گفت: من به عنوان معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج از جمله کسانی بودم که بارها بر ورود مسئول بسیج دانشجویی قبلی همانند انجمن اسلامی مستقل به کرسی ها اصرار داشتم.

وی افزود: در زمان تصدی عبدالحسینی، مسئول جدید بسیج دانشجویی این دانشگاه نیز بنده همان اصرار ها را داشتم و ایشان البته اولین گام ها را برداشت و ما هم خوشحال شدیم و معتقدیم که بسیج دانشجویی در بحث کرسی های آزاد اندیشی، نظریه پردازی، نقد و نظر و امثال اینها که از مطالبات رهبر انقلاب است، خط مقدم باشد و حرف اول را بزند.

معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج در خصوص دعوت نشدن بسیج دانشجویی به جلسات شورای کرسی های دانشگاه بیان داشت: بر اساس آیین نامه قبلی که جلسات کرسی ها برگزار می شد، تشکل سیاسی در جلسه کرسی ها شرکت می کرد؛ ولی بر اساس آیین نامه جدید که باشگاه آزاد اندیشی است هیچ منعی برای حضور مسئول بسیج در جلسه کرسی ها وجود ندارد.

اندرزیان افزود: آیین نامه جدید یعنی باشگاه آزاد اندیشی هنوز در دانشگاه اجرایی نشد، و بناست که اجرایی شود و بر اساس این آیین نامه هیچ منعی برای ورود بسیج به شورای کرسی ها وجود ندارد و خوشحال هم می شویم.

وی با اشاره به اتفاق روز گذشته در شورای کرسی های دانشگاه گفت: قضیه اتفاق افتاده در روز گذشته این بود که ما به  مسئولان بسیج اطلاع دادیم  که شما درخواست هایتان را بیاورید؛ و اتفاقا ما پیگیر درخواست برگزاری کرسی ها از طرف بسیج بودیم، نه اینکه بسیج درخواست داده و ما اجرا نکردیم.

معاون فرهنگی دانشگاه یاسوج افزود: اطمینان و اعتماد ما به بسیج بسیار بالاست و خوشحال می شویم که بسیج چه عضو جلسه باشد و چه نباشد، همیشه درخواست هایشان درخواست های اولیه باشد و برگزار کننده کرسی ها باشند.

اندرزیان ادامه داد: صبح به مسئول دفتر گفتم: مسئول بسیج را اطلاع دهید که بین درخواست ها درخواست بسیج دانشجویی وجود ندارد؛ و این در حالی بود که ما هنوز بر اساس شورای کرسی های قبل جلسه را برگزار می کردیم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر آمادگی آن را داریم که درخواست برگزاری کرسی های آزاد اندیشی را بسیج به ما تحویل دهد و در اولین فرصت مصوب و اجرایی می کنیم.