دهدشت- ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ایجاد زیرساخت ها و تامین امکانات رفاهی برای ماندگاری بیشتر پزشکان در مناطق محروم یکی از برنامه ها و اولویت های اساسی این وزارتخانه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، دکتر سید حسن قاضی زاده هاشمی روز سه شنبه در بازدیدی از مرکز بستر درمانی منطقه دیشموک کهگیلویه ، افزود: البته وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی به تنهایی قادر به انجام این کار نیست بلکه تحقق این امر نیازمند همکاری بین بخشی و همراهی مسوولان اجرایی در استان ها است.

وی با بیان اینکه با بررسی های انجام شده اجرای طرح نظام سلامت تا حدود زیادی به ساماندهی وضعیت بیمارستان های دولتی و رضایتمندی عمومی نسبت به ارایه خدمات و کاهش هزینه ها کمک کرده است، افزود: به مرور زمان و با شناسایی نقاط ضعف این طرح بخش عمده ای از مشکلات و معضلات حوزه درمان در کشور مرتفع خواهد شد.

دکتر قاضی زاده هاشمی افزود: گسترش خدمات آموزشی و بهداشتی در کنار افزایش فضاهای بستر درمانی در روستاها نیز از سایر رویکردهای اساسی این وزارتخانه است.

دکتر هاشمی با حضور در منطقه دیشموک کهگیلویه چشم ۱۲ نفر از جمله مادر دو شهید در این منطقه محروم را جراحی کرده است.

از بسیتم فرودین ماه تاکنون بیش از ۳۵ پزشک متخصص و پنج تیم جداگانه فوق تخصص جراحی با حضور در منطقه محروم دیشموک کهگیلویه مشغول ارایه خدمات درمانی به مردم هستند.

۷۵۳۱/۶۷۱

انتهای پیام /*

: ارتباط با سردبیر
<a href="mailto:' newsroom@.ir

منبع : خبرگزاری ایرانا