رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه گفت: در بازرسی‌های به عمل آمده از واحدهای صنفی خبازی مشخص شد تعدادی از این واحدها فاقد کارت سلامت هستند.

سیدباقر افشین امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کهگیلویه اظهار داشت: طبق بازرسی‌های به عمل آمده واحدهای صنفی خبازی در دهدشت از نظر بهداشتی وضعیت مطلوبی ندارند.

 وی با اشاره به بازرسی‌های صورت گرفته تیم بازرسی اداره صنعت، معدن و تجارت در یک گشت ویژه از نانوایی‌های سطح شهر اذعان داشت: در بازرسی‌های صورت گرفته وضعیت سلامت واحدهای صنفی خبازی رضایت‌بخش نبود.

وی با بیان اینکه خبازی‌ها از نظر کیفیت پخت، قیمت نان، وزن چانه، موجودی آرد و ساعات کاری بررسی شدند افزود: مشکل اساسی بیشتر واحدهای خبازی مورد بازدید عدم داشتن کارت سلامت شناسایی شده است.

به گفته افشین شبکه بهداشت و درمان باید بر وضعیت بهداشت واحدهای صنفی خبازی به لحاظ حساسیت کاری نظارت مستمر داشته و وضعیت سلامت آن‌ها را مورد بررسی قرار دهد.

این مسئول در صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه به تعداد چهار خبازی فاقد کارت سلامت در دهدشت اشاره و تصریح کرد: نانوایی‌های واقع در خیابان شهدا، روبروی درمانگاه تأمین اجتماعی، خیابان آموزش و پرورش و روبروی بیمارستان فاقد کارت سلامت هستند.

افشین سهمیه آرد شهرستان را ۱۶ هزار و ۳۲۵ کیسه در ماه دانست و گفت: ۳۷ تن آرد در بخش دیشموک  و ۲۷ تن در بخش چاروسا توزیع شده است.

انتهای پیام/۸۲۰۱۶/ر۲۰

منبع : خبرگزاری فارس