فرماندار لنده با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت‌های خبرنگاران و اصحاب رسانه گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید با کاهش فاصله میان خود و اصحاب رسانه از ظرفیت این نیروهای فعال در جامعه استفاده کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از لنده ، محمد مرادی ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه شهرستان لنده به جایگاه و نقش و جایگاه رسانه در پیشرفت جامعه اشاره کرد و گفت: حضور مؤثر و تلاش شبانه روزی بی منت خبرنگاران در جهت اطلاع رسانی عمومی زمینه فرهنگ‌سازی در جامعه را مهیا می‌سازد.

وی افزود: اصحاب رسانه افرادی زحمت کش و پُر تلاشی هستند که بدون چشم داشت مادی  خدمات و مشکلات جامعه را به مسولان انتقال داده و یک پل ارتباطی میان مسئولان و مردم هستند.

فرماندار لنده با اشاره به لزوم رسانه‌ای بودن مدیران گفت: اگر مدیران جایگاه رسانه را پیشرفت ادارات خود پیدا کنند بهتر می‌توانند مقبولیت عمومی خود و دستگاه اجرایی را در میان مردم حفظ کنند.

مرادی خبرنگاری را یک وظیفه سنگین دانست و تصریح کرد: یکی از مشاغل سخت و پر دردسر خبرنگاری بوده که حساسیت زیادی در خصوص اطلاع رسانی دقیق و امانت داری در انتقال اخبار را بر اساس واقعیت‌ها دارد.

وی خبرنگاران را یک مشاور امین برای مسئولان خواند و گفت: نقد منصفانه و بدون توجه و وابستگی به جریان‌های سیاسی، توسط خبرنگاران  زمینه برطرف کردن مشکلات را فراهم کرده و مسئولان باید از نقدهای رسانه به خوبی استقبال کرده و تحمل نقد منصفانه را داشته باشند.

رئیس شورای اداری شهرستان لنده گفت: تلاش خبرنگاران اگر در جهت اطلاع رسانی براساس واقعیت‌ها صورت گیرد باعث فروکش کردن کشمکش‌های سیاسی در جامعه خواهد بود.

مرادی اذعان داشت: رسانه‌ها حلقه اتصال جامعه با مسئولان و حاکمیت هستند چرا که با قلم و زبان خود حافظ مرزهای اندیشه جامعه به شمار می‌آیند و خط مقدم تهدیدات نرم از سوی دشمنان هستند.

وی اظهار داشت: در شرایط کنونی جامعه خبرنگاران و اصحاب رسانه باید آرامش روحی و روانی را به جامعه منتقل کنند تا  پیشرفت و پویایی جامعه و تعامل و همکاری همدیگر برای پیشرفت شهرستان لنده را به نظاره بنشینیم.

فرماندار لنده فاصله رسانه و مدیران را به ضرر دستگاه‌های اداری خواند و گفت: در جلسات شورای اداری شهرستان به مدیران دستگاه‌ها تاکید خواهم کرد در امر اطلاع رسانی و تعامل با خبرنگاران بیشتر تلاش کرده و مدیران باید فاصله خود با اصحاب رسانه را کاهش دهند.

انتهای پیام/۸۲۰۱۳/ر

منبع : فارس نیوز