معاون پایش محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد گفت: صنوف آلاینده باید از سطح شهر یاسوج جمع‌آوری و به بیرون از شهر منتقل شوند.

به گزارش خبرگزاری فارس از ، نواز پورشهریاری ظهر امروز در نشست مشترک محیط زیست با صاحبان صنوف آلاینده  گفت: آحاد مختلف جامعه نسبت به حفاظت از محیط زیست مسئولیت دارند و متولی اصلی حفاظت محیط زیست مردم هستند.

وی افزود: امروزه یکی از موضوعاتی که در عصر حاضر جامعه بشری را نگران کرده مخاطرات زیست محیطی است که به دست انسان‌ها ایجاد شده است چراکه بشر برای توسعه بدون توجه به محیط زیست اقدام به اجرای پروژه‌های عمرانی و اقتصادی کرده است.

معاون پایش حفاظت محیط زیست  گفت: توسعه و محیط زیست برای جامعه نیاز است اما مهم رعایت اصول زیست محیطی در اجرای پروژه‌ها است که باید در همه حال در نظر گرفته شود.

وی افزود: مردم، مسئولان و متولیان محیط زیست باید همگام با هم  در نگه‌داری و حفاظت از محیط زیست بکوشند.

معاون پایش محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: حفاظت از محیط زیست باید با کار کارشناسی در مطالعات پروژه‌های عمرانی و اقتصادی لحاظ شود و عدم توجه به آن زنگ خطری برای محیط زیست است.

پورشهریاری تاکید کرد: نباید توسعه را فدای محیط زیست کنیم بلکه باید شاخصه‌های توسعه متناسب با محیط زیست داشته باشیم.

معاون پایش محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد به حجم صنوف آلاینده در شهر یاسوج اشاره کرد و گفت: باید برای ساماندهی این صنوف که مشکلات عدیده برای شهروندان دارد تدابیر جدی اندیشیده شود و دستگاه‌های متولی با اقدامات قانونی ‌ساز و کارهای لازم را فراهم کنند.

وی عنوان کرد: صنوف مزاحم و همچنین آلاینده محیط زیست شامل اصناف جوشکاری، کابیت‌سازی، ریخته‌گری، نجاری و صنایع آلومینیم و رنگ‌آمیزی باید از سطح شهر یاسوج جمع‌آوری و به حاشیه شهر و در شهرک‌های کارگاهی مستقر شوند.

به گزارش فارس، در پایان این جلسه مقرر شد صنوف آلاینده و مزاحم حداکثر تا پایان سال‌جاری از سطح شهر یاسوج خارج و بر اساس نوع فعالیت به محل‌های مشخص خریداری شده توسط اتحادیه صنوف انتقال یابند.

انتهای پیام/۸۲۰۰۸/م۳۰

منبع : فارس نیوز