نماینده سابق بویراحمد و دنا در مجلس گفت: لباس به عنوان یک کرامت و برتری آدم نسبت به همه حیوانات و مخلوقات عالم است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه فتح از یاسوج، ستار هدایت خواه در مراسم شب عاشورای حسینی در مصلی امام خمینی (ره) با اشاره به ابعاد سبک زندگی اسلامی، دینی و عاشورایی اظهار داشت: یکی از ابعاد مهم سبک زندگی اسلامی  نوع پوشش و آرایش در مردان و زنان است که باید در عرصه عمل به آن پایبند باشیم.

وی در ادامه به آیه ۱۴ سوره نحل در اهمیت پوشش اشاره کرد و افزود : او خدایی است که دریا را برای شما مسخر کرد تا از گوشت تر و تازه (ماهیان حلال) آن تغذیه کنید و از زیورهای آن (مانند درّ و مرجان) استخراج کرده و تن را بیارایید، و کشتی ها را در آن روان بینی که سینه آب را می شکافند( تا به تجارت و سفر رفته) و تا از فضل خدا روزی طلبید، و باشد که شکر خدا به جای آرید.

این فعال فرهنگی به برنامه های دشمن برای برهنگی جامعه اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: انگلیس دویست سال پیش موضوع کشف حجاب را طرح ریزی می کند و در یکی از کتاب ها گفته بودند حجاب زنان سبب جلوگیری از فساد و فحشا می شود.

وی یکی از محورهای اساسی در رسانه ها و ماهواره ها را ترویج بی حجابی دانست و اظهار کرد: مسئله پوشش، مد و حجاب مسئله ساده ای نیست چرا که در قرآن و روایات تأکید بسیاری بر آن شده است.

هدایت خواه به ویژگی پوشش اسلامی برای بانوان اشاره کرد و افزود:  پوششی که محرک و مهیج نباشد، برای نامحرم جلب توجه نکرده و تمام بدن را به استثنای صورت و دست ها تا مچ بپوشاند، مناسب است.

وی وضعیت حجاب در استان را نامناسب توصیف کرد و گفت: یکی از ویژگی های مردان استان غیرت و زنان آن حیاست که این گونه بدحجابی در شأن آنان نیست.

نماینده سابق بویراحمد و دنا در مجلس تأکید کرد: بی حجابی یکی از نشانه های بی حیایی و بی غیرتی مردان است.

هدایت خواه در خصوص فریب دادن شیطان در سوره اعراف آیه۲۰ گفت: شیطان، آدم و حوّا را به وسوسه فریب داد تا زشتیهایشان را که از آنان پوشیده بود برایشان پدیدار کند و گفت: خدایتان شما را از این درخت نهی نکرد جز برای اینکه مبادا ( در بهشت ) دو فرشته شوید یا عمر جاودان یابید.

وی به آثار سوء بی حجابی در جامعه اشاره و تصریح کرد: متزلزل شدن روابط خانواده، بالارفتن آمار طلاق، کاهش عاطفه نسبت به فرزندان، احساس ناامنی، سقوط شخصیت، عدم تعادل روانی به هنگام خودنمایی، آفتی برای دین و قصاوت قلب از جمله آثار سوء بی حجابی در جامعه است.

هدایت خواه به روایتی از امام صادق(ع) در خصوص تأثیر پوشش اشاره کرد و گفت: امام صادق (ع) فرمودند«بهترین لباس آن است که تو را از خدا غافل نکند و وسیله ای برای اطاعتت باشد.»

این فعال فرهنگی در ادامه افزود: میان مخلوقات و حیوانات این دنیا فقط آدم لباس می پوشد و لباس به عنوان یک کرامت و برتری آدم نسبت به همه حیوانات و مخلوقات است.

وی در پایان نامه رضا خان در سفر به ترکیه اشاره ای کرد: رضا خان ۲سال پس از سفر به ترکیه در سال۱۳۱۴ به محمود جم رئیس الوزرا چنین گفت: نزدیک دو سال است که این موضوع ( کشف حجاب) سخت فکر مرا به خود مشغول داشته است، ‌خصوصاً از وقتی که به ترکیه رفتم و زنهای آنها را دیدم که «پیچه» و «حجاب» را دور انداخته و دوش بدوش مردهایشان در کارهای مملکت به آنها کمک می‌کنند، دیگر از هر چه زن چادری است بدم آمده است. اصلاً چادر و چاقچور دشمن ترقی و پیشرفت مردم است.

 

انتهای متن/

منبع : سپاه فتح استان ک-و-ب