یاسوج ۲۴: روز گذشته و با شروع فصل تابستان و گرمای طاقت فرسای بالای ۴۵ درجه ای و شروع بادهای تابستانی برق همراه با بادها شروع به لرزیدن می کند و از ترس مهر خاموشی به خود می گیرد تا با سکوت خود بار دیگر فریاد ناپدری خود را اعلام کند. البته مردم این شهرستان سال ها است که با این معضل تاریخی درد آشنا هستند.

با شروع فصل تابستان و پیوند بحران بی آبی با شهری روستایی دغدغه همیشگی مردم در خصوص جیره بندی و قطعی های چندین ساعته و چندین روزه نیز آغاز می شود و در این بین سهم مردم لنده از آبفای شهری مخزن ۱۰۰۰ مترمکعبی است که همانند گاو پیشانی سفید در تپه شهرک فجر به دلیل کمبود اعتبارات و عدم تکمیل برای خودش خود نمایی می کند.

با شروع پائیز برگ ریزان تا بار دیگر دغدغه مردم در خصوص قطعی های مکرر زمستانی برق شکوفا می شود و گویی همراه با خاموشی برق باید در سیاهی شب همه آرام آرام بخوابند.

هرچند مسئولان اداره برق استان و شهرستان تلاش های زیادی برای ایجاد خط دو مداره لنده داشته و دارند ولی وضع موجود و قطعی های مکرر در تابستان و شروع فصل پائیز مردم را دوباره به فکر چراغ های شارژی و خرید نان های بسته بندی انداخته است.

غلامرضا یزدان پرست از فعالین فرهنگی شهرستان لنده ضمن گلایه از وضعیت موجود برق و آب این شهرگفت: مردم از این همه قطعی و تکرار آن حقیقتاً خسته شده اند و مسئولان باید هرچه سریعتر برای بهبود وضعیت موجود تلاش کنند.

وی افزود: مسئولان با این همه مشکلات باید در مقابل مردم خجالت زده باشند چرا که در کدام شهر بیش از ۱۲ساعت دارند.

این فرهنگی لنده ای تصریح کرد: آسمان آبری می شود، بادها شروع به وزش می کنند برق لنده قطع می شود که انتظار داریم مسئولان رسیدگی کنند.

احمدعلی کریمی زاده از فعالین فرهنگی لنده نیز با اشاره به وضعیت موجود برق گفت: مسئله برق یکی از ضروریات اساسی در زندگی است که خلأ آن باعث تاخیر و شاید هم قطع بیشتر خدمات در سطح جامعه خواهد شد.

وی افزود: مسئله ناپایداری برق شهرستان لنده را باید ناشی از سهل انگاری از سوی مسئولان استانی به دلیل عدم تامین منابع مالی قوی برای تکمیل پروژه خط دو مداره دانست چرا که برق از اولیت های اساسی است و باید چنین پروژه های در کمترین زمان ممکن اجرا شود.

این فعال حوزه فرهنگی تصریح کرد: البته نباید از تلاش و زحمات شبانه روزی کارکنان اداره برق شهرستان لنده چشم پوشی کرد که الحق و الإنصاف با بیشتر کمبودها در حال خدمت رسانی هستند ولی مشکل باید از استان و استانداری برای همیشه رفع شود.

وی تاکیدکرد: مردم این شهرستان از مدیریت بحران شهرستان لنده انتظار دارند که با پیگیری و تسریع در رفع موانع موجود در حوزه انتقال خط دو مداره  همکاری و تلاشی مضاعف داشته باشند.

علی دیگر شهروندان لنده ای نیز اظهارکرد: شرایط پایداری و ناپایداری هوا شاید برای مدتی کوتاه باعث قطعی برق شود ولی مسئولان حوزه برق باید در کمترین زمان ممکن نسبت به رفع عیب آن اقدام کنند.

وی افزود: این مشکل متعلق به یک بار و دوبار نسیت که بی خیال آن شویم و متاسفانه سال های سال است که این مشکل هم در تابستان و هم در زمستان حاکم است.

این لنده ای تصریح کرد: مردم این شهرستان در برابر مشکلات همیشه با صبر و استقاومت خود مشکلات را تحمل کردند و کمتر شاهد فریاد اعتراضی آنان هستیم ولی مسئولان نیز باید به این دغدغه مردم احترام بگذارند.

وی تاکیدکرد: انتظار می رود مسئولان مدیریت بحران شهرستان لنده نسبت به پیشگیری از تکرار این چنین وضعیتی که متاسفانه زیاد هم هست راهکاری متناسب با رفع مشکلات را در دستور کاری خود قرار دهند.

به هرحال باتوجه به مشکلات اساسی شهرستان لنده در مواقع بحران و قطعی همزمان برق، آب و فاضلاب و شبکه های تلفن همراه و گلایه بر حق مردم، انتظار می رود مسئولان و اعضای مدیریت بحران شهرستان لنده نسبت به رفع موانع و چالش های موجود در زمان بحران فکری اساسی برای رفع سریع این معضل داشته باشند.

البته در این بین نباید از تلاش های شبانه روزی مسئولان اداره برق، آب و فاضلاب که الحق در مواقع بحران تلاشی مضاعف دارند غافل شد ولی مردم انتظار دارند که این موانع و مشکلات در کمترین زمان ممکن رفع شود که خواسته زیادی هم به دلیل عمق شاید نباشد./خبر لنده