رای مثبت نمایندگان ۱۹۰ کشور در نشست روز پنجشنبه ۲۸ آذر ( ۱۹ دسامبر ) مجمع عمومی سازمان ملل متحد به ˈقطعنامه مقابله به افراط گراییˈ که با ابتکار رییس جمهور صورت گرفت، یک سند تاریخی و ماندگار برای دولت یازدهم وملت ایران خواهد بود.

 

غلامرضا تاجگردون روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنابه تلاشهای خردورزانه و برنامه محور دولت تدبیر و امید بویژه در عرصه سیاست خارجی اشاره کرد و افزود: پیشنهاد دکتر حسن روحانی با رای تاریخی مجمع عمومی سازمان ملل متحد اسراییل را کیش مات کرد.

وی تاثیرگذاری فعالیت عالمانه و کارآمد تیم دیپلماسی دولت یازدهم در سایه حمایت رهبر معظم انقلاب و دیگر دلسوزان نظام و تدبیر عمل رییس جمهور نسبت به مسایل بین المللی را یادآور شد وگفت: تغییرات مثبت بودجودآمده در عرصه بین المللی از حقانیت اهداف صبح جویانه ایران اسلامی باعث تصویب این قطعنامه شد.

تاجگردون با بیان اینکه تصویب این قطعنامه به انزوای اسراییل منجر شد گفت: این توفیق ارزشمند دیپلماتیک تحرک بالای سیاست خارجی و قدرت نفوذ دولت تدبیر و امید را بیش در عرصه داخلی و خارجی به منصه ظهور رساند.

وی به جنگ روانی کشورهای غربی و اسراییل علیه ایران در چند دهه گذشته اشاره کردو افزود: این قطعنامه شفاف سازی خوبی از حقانیت ایران در مقابله با خشونت و افراطی گری در افکار عمومی ایجاد کرد.

نایب رییس کمیسون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: تصویب این قطعنامه در مجمع عمومی سازمان ملل به همان میزان که برای ایران مسرت بخش بود برای اسراییل تلخ و باورنکردنی بود.

وی توفیقات دولت در عرصه سیاست خارجی و اقتصادی کشور را اثربخش و مطلوب خواند و گفت: باید از این شرایط که با وجود همه مانع تراشی ها و مشکلات ایجاد شده بدست آمده است در سایه حفظ وحدت و همدلی و حمایت دولت در جهت منافع ملی و خدمت بهتر به مردم و جامعه بهره گرفت.

 

منبع : خبرگزاری ایرانا