عبدالله بهمنش مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: مرز های این استان از جمله مرز با استان فارس و اصفهان با هدف جلوگیری از خطر آنفلوانزای فوق حاد پرندگان قرنطینه شده است.

یاسوج۲۴: عبدالله بهمنش مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: مرزهای این استان از جمله مرز با استان فارس و اصفهان با هدف جلوگیری از خطر آنفلوانزای فوق حاد شده است.

وی عنوان کرد: انتظار می‌رود مردم از مرغ‌های کشتارروز استفاده کنند زیرا در این صورت امکان شیوع این بیماری به حداقل می‌رسد.

بهمنش با بیان اینکه شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان کهگیلویه و بویراحمد را تهدید می‌کند عنوان کرد: با اقدامات انجام شده آنفلوانزای فوق حادپرندگان سال ۹۶ در ۵ کانون این استان کنترل شد.

مدیرکل دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه نمونه‌گیری از طیور سنتی، بومی و پرنده‌های وحشی صورت گرفته است ابراز داشت: تاکنون هیچ مورد مثبتی از آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در سطح استان گزارش نشده است.

بهمنش رال‌های تنفسی، سرفه، سیاه شدن تاج، ریش و ساق پا را از علائم بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان عنوان کرد و افزود: انتظار می‌رود به محض دیدن این نشانه‌ها در پرندگان به دامپزشکی اطلاع رسانی شود تا در زمینه کنترل این بیماری اقدامات لازم صورت گیرد./خبرنگاران جوان