امام جمعه موقت گچساران گفت: قرآن کریم نخستین عامل فراگیری بصیرت بوده به‌گونه‌ای که پیامبر اکرم(ص) و امامان عظیم‌الشأن(ع) نیز به آن احتیاج داشتند.

سایت مردم استان (ک و ب)؛  نشست گفتمان راه‌های ‌افزایی ظهر امروز و در محل گلزار در اسلامی این شهرستان برگزار شد.

امام جمعه موقت در این نشست که با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان و در محفلی معنوی و صمیمی برگزار شد، اظهار کرد: مفهوم بصیرت، اطلاع و آگاهی دقیق از دیروز، امروز و فردا است.

حجت‌الاسلام با بیان این‌که تجزیه و تحلیل حوادث، انتخاب راهکار صحیح و به موقع در بصیرت‌افزایی موثر است، افزود: قرآن کریم نخستین عامل فراگیری بصیرت بوده به‌گونه‌ای که پیامبر اکرم(ص) و امامان عظیم‌الشأن(ع) نیز به آن احتیاج داشتند.

وی تصریح کرد: قرآن کریم با پاسخگویی به شبهات و روشن کردن و شناخت مسیر حق و باطل، سبب رهنمون شدن انسان به صراط مستقیم می‌شود.

امام جمعه موقت گچساران و معاون دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی این شهرستان عبرت گرفتن از تاریخ گذشتگان را عامل مؤثر دیگری در بصیرت‌افزایی افراد دانست.

خواجه‌زاده گفت: اگر معلومات و آگاهی‌های انسان افزایش پیدا کند، بصیرت وی نیز افزایش خواهد یافت.

وی یادآور شد: نشستن در محافل وعظ و خطابه به بصیرت انسان کمک شایانی کرده به نحوی که در برخی موارد مراجع بزرگ تقلید نیز در مجالس پند و اندرزی شرکت می‌کردند که خطیب آنها از نظر رتبه از آنان پایین‌تر بود.

خواجه‌زاده تأکید کرد: ارتباط با انسان‌های صالح و اندیشمند از دیگر عواملی است که منجر به بصیرت‌افزایی می‌شود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه بصیرت‌افزایی خاطر‌نشان کرد: اگر جوانان یک ملت، بصیرت و شناخت پیدا کنند تیغ‌های دشمنان در برابر اراده‌های آنان کند و سست می‌شود.

امام جمعه موقت گچساران اذعان داشت: بدون اهل بیت(ع) بصیرتی در کار نیست و هرگاه به سیره این بزرگواران عمل شود، رستگاری و فلاح در انتظار آدمی است.

منبع: فارس