مدیرکل کتابخانه‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: صدا و سیمای این استان در برگزاری برنامه‌های بیست و یکمین هفته کتاب جمهوری اسلامی با اداره‌کل کتابخانه های عمومی همکاری و ارتباط بسیار مناسبی داشت.

امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج به میزان همکاری صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد در هفته کتاب و کتاب‌خوانی اشاره کرد و گفت: همکاری مجموعه در مجموعه‌های مختلف خبری و تولیدی در هفته کتاب قابل تحسین است.

مدیرکل کهگیلویه و بویراحمد با قدردانی از همکاری خوب صدا و سیما در هفته کتاب، عنوان کرد: این همکاری و تعامل موجب شد که امسال نیز طرح و برنامه جهت مطالعه مفید به نحو مناسب به جامعه مردم معرفی و راهکارهای لازم ارائه شود.

حسینی خاطرنشان کرد: نهاد کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد در هفته کتاب با حضور، برقراری ارتباط تلفنی و مصاحبه در رسانه ملی برنامه‌های هفته کتاب را با فرصت زمانی مناسب تشریح و گزارش کامل از عملکرد کتابخانه‌های عمومی استان را به اطلاع‌ عموم برسانیم.

وی تأکید کرد: با همکاری خوب صدا و سیمای استان نهاد کتابخانه‌های عمومی طرح‌ها و برنامه‌های این نهاد فرهنگی علمی در سطح کشور و به تبع آن استان را به بهترین نحو مناسب اطلاع‌رسانی کردیم.

حسینی ضمن تشکر و قدردانی از مدیران و دست‌اندرکاران شبکه استانی دنا، بیان داشت: ترویج فرهنگ مطالعه با همکاری این رسانه ملی بسیار سریع‌تر و مناسب‌تر صورت گرفت.

این مسئول با تأکید بر این‌که برای رسیدن به منویات مقام معظم رهبری در خصوص کتاب و کتاب‌خوانی در طول سال به ویژه در مناسبت‌های خاص از جمله هفته کتاب نیازمند همکاری مجموعه صدا و سیما هستیم، ابراز داشت: در هفته کتاب سال جاری صدا و سیمای استانی دنا نهایت همکاری با نهاد کتابخانه ها را داشتند.

وی یادآور شد: برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی، یار مهربان، هم‌ولایتی سلام، پیام استان، استان و توسعه، پسینا پسین، خانواده، غنچه‌إگلا و… ازجمله برنامه‌های بودند که تاکنون همکاری صمیمانه‌ای به منظور ترویج فرهنگ مطالعه مفید با کتابخانه‌های عمومی استان کهگیلویه و بویراحمد داشتند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: در طول هفته کتاب با ارتباط مستقیم، حضور زنده، مصاحبه، نشست مطبوعاتی، ارتباط با واحد خبر مرکز استان و … حول سه محور معرفی طرح و برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور جهت نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی، تشریح برنامه‌های هفته کتاب در استان و ارائه گزارش و عملکرد کتابخانه‌های عمومی استان گفت‌وگو و اطلاع‌رسانی کردیم.