به گزارش سایت مردم ک و ب، فیلم بلند سینمایی «» ساخته جدید رضا دانش پژوه، در یاسوج جلو دوربین رفت.

دانش پژوه در گفتگو با سایت مردم ک و ب، در خصوص فیلمش این گونه سخن گفت: ساخت یوزپلنگ یک دفعه اتفاق افتاد، وقتی که حس کردم باید یک جریان بدنه در سینمای استان شکل بگیرد سراغ این کار رفتم که برداشتی از یک قصه بود که قبل تر داشته ام و با پروراندن ان بعد از مدت ها به این فیلم نامه رسیدم.

وی افزود: داستان فیلم روایتی از رشادت های عشایر در ۵۰ سال اخیر است که قصه کلی داستان، سرگذشت عشایر زاده ای است که برای حفظ آبروی ایل و تبارش خودش را به آب و آتش می زند که مهمان ربوده شده اش را از یاغی ها پس بگیرد.

این کارگردان جوان استان را نخستین ساخته بلند خود می داند و می گوید: اصلا ادعا ندارد.ولی در کار بعدی قصد دارم انتظار مخاطبم را بالا ببرم.
وی از اخذ مجوز این فیلم از سوی سازمان سینمایی کشور خبر داد و گفت: قانونی سازی یک واجب در امر فیلمسازی است و به همین دلیل تصمیم گرفتم از سازمان سینمایی پروانه ساختش را به اسم موسسه نگار فیلم دنا که توسط خودم تاسیس شده بگیرم.

دانشپژوه به حمایت از فیلمش اشاره کرد و گفت: در طول ساخت فیلم از همه حمایت های لازم بی بهره بودیم حتی گاهی وقتها مجبور بودیم آبروداری کنیم.آن هم از نوع خودش…

گفتنی است فیلم یوزپلنگ به کارگردانی رضا دانش پژوه، کار تصویر برداری اش به پایان رسیده و هم اکنون در حال طی مراحل تدوین است.

بازیگران این فیلم عبارتند از: داریوش محمدی نژاد، ، امید رحیمی، فرج الله تابان، محمد مرادی، آرش رحیمی، فرشید مرادی، عبدالخالق محمودی، هوشمند محمودی، محمد جوهری، خسرو روشناس، علی صلاحی، فرج الله بهزادی، کرم الله بهزادی، نصیر امیری، علی اصغر رستمی، سیاوش محمدی نژاد، حسین اژدری، عابدین راست رو، فاطمه صفری، ساناز مصفا، مریم فرجی، فاطمه فرجی، پریسا قبادی، نازنین صفی پور، زیور جهان، اسما نجاتی، زینب عظیم پناه

سعید کریمی کار  تصویر و تدوین فیلم را بر عهده دارد.

پژمان امیرنژاد صدابردار و عکاس یوزپلنگ می باشند.