یاسوج ۲۴: همایش مداحان شهرستان با حضور نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی و دیگر مسوولان شهرستانی و استانی در سالن فرمانداری گچساران برگزار شد.

در این همایش حجت‌الاسلام حمید برازش مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان با تبریک عید بزرگ غدیر به ویژگی‌های این روز بزرگ پرداخت.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۱۲۸۰ فعال در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد که در مناسبت‌های مذهبی فعالیت می‌کنند.

این مسوول با اشاره به اینکه دکتر  نماینده‌ای توانمند در سطح کشور است و گل سرسبد استانمان در مجلس شورای اسلامی است گفت: انتظار می‌رود ایشان همچون گذشته نگاه ویژه‌ای به مقوله فرهنگ داشته باشد.

برازش افزود: در حال حاضر یک هزار و ۵۰۰ ثبت شده در سطح استان مشغول فعالیت هستند که بخش عمده آن در گچساران است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه مداحان نیز انتظاراتی در جامعه دارند، عنوان کرد: انتظار می‌رود در استخدام ها امتیازاتی به مداحان و یا فرزندان مداحان تعلق بگیرد و از این رو با توانایی نماینده مردم گچساران که افتخار این استان به شمار می‌رود، ایشان در این خصوص مساعدت بفرماید و پیگیر شوند.

حجت الاسلام حمید برازش گفت: در سال گذشته ۳۰ روحانی مستقر داشتیم که هم اکنون این تعداد را به ۷۶ نفر رسانده‌ایم و در حال حاضر ۳۰۰ مبلغ در نمازجماعت و مدارس مشغول فعالیت هستند.

وی با اشاره به اینکه حدود یک هزار مسجد در سطح استان وجود دارد تصریح کرد: این مساجد بعضا نیازمندی‌هایی دارند که امیدواریم با کمک نماینده مردم گچساران در بخش تجهیز مساجد بتوانیم کمک‌هایی داشته باشیم.

این مسوول فرهنگی با اشاره به نقش دبیرستان صدرا در جامعه گفت: این دبیرستان در حال حاضر با همکاری رئیس آموزش و پرورش گچساران ۶۰ دانش‌آموز دختر دارد که امیدواریم با همت دکتر تاجگردون یک دبیرستان پسرانه نیز در گچساران ساخته شود.

برازش خاطرنشان کرد: در حال حاضر کلنگ مدارس صدرا در چرام و بهمئی به زمین زده شده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم با همت نماینده و امام جمعه شهرستان بتوانیم شاهد کلنگ‌زنی دبیرستان پسرانه صدرا در گچساران باشیم./