معاون فرهنگی و هنری ستادعالی مساجد کشور گفت: قریب به ۱۰ هزار کتابخانه در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور تاسیس شده که این تعداد شامل کتابخانه‌های باز و مخزن‌دار هستند.

مرتضی طاهریان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج به برنامه‌های ستاد عالی مساجد به منظور تجهیز و راه‌اندازی کتابخانه‌های مساجد اشاره و اظهار کرد: ستاد عالی مساجد در سال‌های اخیر توجه به حوزه کتابخانه‌ها را اولویت کاری خود قرار داده و برنامه‌های زیادی در راستای ساماندهی مساجد انجام داده است.

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی مساجد کشور اعطای مجوز رسمی به کتابخانه‌های مساجد را از اقدامات مهم این حوزه عنوان کرد و گفت: ستاد عالی مساجد به دنبال هویت‌بخشی بیشتر به کتابخانه‌های مساجد است.

طاهریان در ادامه افزود: قریب به ۱۰ هزار کتابخانه در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور تاسیس شده که این تعداد شامل کتابخانه‌های باز و مخزن‌دار هستند و جامعه هدف نهایت بهره از این کتابخانه‌ها را می‌برند.

این مسئول فرهنگی و هنری کشور تعداد کتابخانه‌های مخزن‌دار را بیش از پنج هزار مورد دانست و بیان داشت: این کتابخانه‌ها در حال ساماندهی هرچه بیشتر هستند که تاکنون بیش‌از یک‌هزار مجوز برای کتابخانه‌های مخزن‌دار صادر شده است.

طاهریان با تاکید بر این‌که کتابخانه‌های مساجد در پنج سطح درجه‌بندی می‌شوند، گفت: این ارزیابی از سطح یک تا پنج بوده که بسیاری از آن‌ها که خدمات بسیار ویژه‌ای ارائه می‌کنند با درجه یک نام‌گذاری شدند.

وی خاطرنشان کرد: ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور با حمایت‌ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در طول سالیان اخیر سالانه بالغ بر ۴ میلیارد تومان برای کتابخانه‌های مساجد کتاب خریداری می‌کند.

معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی مساجد کشور گفت: علاوه بر تجهیزات کتابخانه‌ای پیش‌بینی شده اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار به استان‌ها برای تجهیزات کتابخانه‌ها اختصاص یافته است.

طاهریان تهیه نرم‌افزار کتابخانه‌ای برای کتابخانه‌های تحت پوشش را از دیگر اقدامات ستاد عالی مساجد در راستای حمایت از کتابخانه‌ها دانست و گفت: نرم‌افزار کتابخانه‌ای برای تعدادی از کتابخانه‌ها ارسال شده که برای دیگر کتابخانه‌ها در آینده‌ای نزدیک ارسال می‌شود.

انتهای پیام/۸۲۰۱۱/ت۲۰

منبع : خبرگزاری فارس