ظهر امروز در شورای هماهنگی مدیریت بحران اظهار کرد: با وجود بارش سنگین نزولات آسمانی در به خصوص ریزش برف در مناطق سردسیری مشکل خاصی نداشته‌ایم و تمام تجهیزات، امکانات و نیروهای خدماتی را برای رفع مشکلات و احتمال بروز هر گونه مشکل ناشی از نزولات آسمانی به کار گرفت.

نیک‌اقبالی ابراز داشت: هر چند ریزش برف سنگین در مسیرهای اصلی مناطق سردسیری استان از شب گذشته تاکنون ادامه دارد اما با فعالیت و تلاش شبانه‌روزی اکیپ‌های راهداری تمام جاده‌های اصلی استان  از جمله بابامبدان- – اصفهان و – شیراز باز است و عبور مرور در آن‌ها جریان دارد.

وی گفت: براثر بارش برف سنگین برخی از مسیرهای فرعی مناطق سردسیری و کوهستانی شامل بخش مرکزی دنا، سپیدار، زیلایی، کاکان، لوداب، مارگون بسته شده و اکیپ‌های راهسازی برای بازگشایی آن‌ها تلاش می‌کنند.

نیک اقبالی تصریح کرد: بر اساس آخرین گزارش از فرمانداران، بخشداران و دهیاران و دستگاه‌های خدمات رسان راه، برق ، آب و گاز، تاکنون اتفاق خاصی رخ نداده و در پاره‌ای از مناطق روستایی مشکل برق و آب آشامیدنی است و در برخی از راه‌های روستایی مناطق سردسیر به دلیل بارش برف سنگین مسیرها بسته شده و ستاد بحران استان در تلاش است تا این مشکلات برطرف شود.

 به دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان به خصوص راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، شهرداری‌ها، شرکت‌های برق، گاز و آب شهری و روستایی، هلال‌احمر ، سپاه و بسیج، نیروی انتظامی تاکید کرد که  تجهیزات و ماشین‌آلات راهسازی خود را در هلال‌احمر جمع‌آوری کنند تا مدیریت بحران در خصوص اعزام آن‌ها در صورت لزوم به مناطق مختلف اقدام کند.

نیک اقبالی با بیان اینکه ستاد بحران استان گزارش‌های مختلف از سطح استان به خصوص مناطق برفگیر را پیگیری می‌کند و اطلاعات لازم را در اختیار صدا و سیما قرار می‌دهد  به همه دستگاه‌های خدمات رسان، پلیس راه، اداره هواشناسی تاکید کرد که به طور مداوم آخرین وضعیت راه‌های اصلی، فرعی و روستایی و دیگر مشکلات را را جهت اطلاع‌رسانی در اختیار صدا و سیما قرار دهند.

منبع : فارس نیوز